Japonya’ya Nasıl Gidilir?

Güneşin ülkesi olarak adlandırılan Japonya, Doğu Asya bölgesinde Büyük Okyanus’un ortasıa kurulmuş bir ada ülkesidir. Hali hazırda dünyanın en gelişmiş ülkeleri arasında bulunan Japonya, teknolojik gelişmeler anlamında diğer ülkelere öncülük ediyor. Uzak doğu kültürünü Çin ile beraber yaşatmaya çalışan Japonya’da binlerce tapınak ve inanç merkezi bulabilirsiniz. Coğrafi olarak diğer medeniyetlerden uzak bir konuma sahip olması nedeniyle bu bölgenin kendine has bir kültürü vardır. Nitekim bu ülkede çok farklı yaşam tarzları, yemek kültürü, gelenek ve görenek ile karşılaşabilirsiniz.

Japonya’nın başkenti dünyanın sayılı metropollerinden biri olan ve güncel olarak 30 milyon insanın yaşadığı Tokyo’dur. Tokyo, dünya üzerindeki en gelişmiş şehirlerden biridir. Nitekim birçok gezgin tarafından hazırlanan gezi rehberlerinde Tokyo’nun ziyaret edilmesi tavsiye ediliyor.

Nitekim Türk vatandaşları, Japonya ile yapılan vize serbestisi anlaşması uyarınca Japonya’ya vize olmaksızın giriş yapabiliyorlar. Ancak dünyanın diğer ucunda olan Japonya’ya gitmek sadece havayolu ile mümkün olduğu için biraz paraya kıymak gerekiyor.

  • Uçak İle Japonya’ya Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Japonya’ya gidebilmek için deniz, kara yahut havayolu araçları kullanılabilir. Ancak havayolu araçları dışındaki ulaşım araçları ile Japonya’ya doğrudan ulaşmak mümkün olmadığı gibi seyahatler günlerce sürebiliyor. Bu anlamda Japonya’ya gitmek için en iyi seçenek Türk Hava Yolları, Aeroflot firmalarının yaptığı uçak seferlerdir.

  • Türk Hava Yolları İle Japonya’ya Ulaşım

Türk Hava Yolları, haftanın birkaç günü direkt ve aktarmalı olarak Japonya’ya uçak seferi düzenlemektedir. Bu uçuşlar; Tokyo, Osaka, Nagoya, Sapporo ve Sendai’de bulunan havalimanlarına yapılıyor. Yılın belirli dönemlerine göre değişmekle beraber THY Japonya uçak bileti ortalama 5 ila 6 bin TL arasında bir fiyata satılmaktadır. Ancak uçakta geçireceğiniz süre 10-11 saati bulacağı için bu bedelin içine sınırsız yemek ve içki servisi de girmektedir. Ayrıca uçuş süresinin uzunluğundan dolayı uçuş sırasında internet kullanmanıza da izin verilmektedir.

  • Aeroflot İle Japonya’ya Ulaşım

Bir Rus firması olan Aeroflot, daha ucuza uçmak isteyenler için iyi bir tercih olabilir. Nitekim bu firma aracılığıyla Japonya’ya yapacağınız uçuşlar, Moskova aktarmalı olarak gerçekleştirilir ve THY’ye göre oldukça daha zordur. Ancak uçak biletleri THY’nın yarısı fiyatına 2.500 – 3.000 TL arasında bir fiyata satın alabilirsiniz.

Aeroflot hakkında internet sitelerinde negatif yorumlara rastlayabilirsiniz ancak ücret – performans karşılaşatırması yaptığınızda çok da kötü olmadığını göreceksiniz. Ayrıca uçuş esnasında ikram edilecek yemekleri, uçuş başlamadan evvel seçmenizi tavsiye ederiz. Aksi halde helal olmayan et veya yağlar ile yapılmış yemekler yiyebilirsiniz.

Bu havayolları dışında; Air France, Alitalia, KML gibi uçak firmalarını da kullanabilirsiniz. Ancak bu firmalar ile yapacağınız Japonya uçuşu için Milano, Paris ve Amsterdam gibi Avrupa ülkelerinden aktarma yapmanız gerekecektir.

Japonya’ya uçak bileti almadan evvel Japonya Ucuz Uçak bileti yazımızı okuyarak nasıl ucuza uçak bileti bulabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Japonya’ya Ne Zaman Gidilir?

Büyük okyanusun ortasındaki 6800 adacığın üstüne kurulu olan Japonya, ılıman bir iklime sahiptir. Ülkede tüm yıl boyunca sıcak hava iklimi etkin olur. Ancak yaz aylarında oldukça fazla yağış alır. Nitekim bu dönemde şehirlerde dışarı çıkan pek insan bulamazsınız. Bu anlamda yaz aylarında bu ülkeye gitmenizi pek tavsiye etmiyoruz. Japonya’yı ziyaret etmek için en iyi zaman ilkbahar ayları olabilir. Eğer müsait zamanlarınız varsa Nisan – Mayıs ayı arasında Japonya’ya gidebilirsiniz.

Japonya’ya gitmek için vize gerekli mi, nasıl alınır, hangi belgeler ile Japonya’ya girilir gibi soruların cevabını merak eden okurlarımız Japonya Vize İstiyor Mu adlı yazımızı okuyabilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *