Güney Kore’ye Nasıl Gidilir?

Son zamanlarda ülkemizden birçok kişi rotalarını Güney Kore’ye çevirmiş durumdadır. Hem Güney Kore’nin farklı damak tatları hem de gezilecek güzellikleri buna neden olmaktadır. Diğer bir yandan da Güney Kore ülkemizden gelen turistlerden vize istememektedir. Yani sadece pasaportunuzla giriş yapabilmeniz mümkündür. Bu konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için Güney Kore vizesi yazısını okumanızı öneririz.

Bu yazımızda sizlere Güney Kore’ye nasıl ulaşım sağlayabileceğinizden bahsedeceğiz. Güney Kore ile ilgili diğer yazılarımızı inceleyerek ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

Güney Kore Havayolu İle Ulaşım

Güney Kore’ye genellikle ülkemiz üzerinden havayolu ile ulaşım mümkündür. Mesafenin oldukça uzun olmasından dolayı en rahat ulaşım yöntemi de havayolu olmaktadır. Türk Hava Yolları ve Kore’nin havayolu firmaları ile aktarmasız bir şekilde Güney Kore’ye ulaşım sağlayabilirsiniz. Havayolu ile indirimli ulaşmak için mutlaka indirim zamanlarını takip etmenizi öneririz. Diğer bir yandan da uçuşunuzdan önce uçak bileti almanız daha indirimli hale getirebilmektedir. Genellikle Güney Kore biletleri 2500 TL ile 5000 TL arasında değişebilmektedir.

Güney Kore Ulaşmanın Diğer Yolları

Ülkemizden Güney Kore mesafe olarak uzak olduğu için en iyi yöntemin havayolu olduğunu söyleyebiliriz. Bir diğer yandan da eğer tur şirketleri ile anlaşırsanız onlar sizi muhtemelen havayolları yardımıyla götürecektir.

Eğer Japonya’ya gitmeyi düşünüyorsanız, Japonya’dan Güney Kore’ye var olan uçuşları kullanıp geçebilmeniz de mümkündür.

Kore Turizm Tanıtım Ofisleri

İstanbul’da Kore Turizm Tanıtım ofisleri bulunmaktadır. Bu ofislere gidip ayrıca bilgi alabilirsiniz. Bu ofisler Kore’ye nasıl ulaşabileceğinizi, orada nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve ayrıca diğer konular hakkında bilgi verebilmektedir. Eğer yeni rotanız Güney Kore ise gitmeden önce mutlaka Kore Turizm Tanıtım Ofislerine giderek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Güney Kore’ya nasıl gidebileceğinizi öğrendiyseniz Güney Kore Vize İstiyor Mu adlı yazımızı okuyarak vize prosedürleri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *