Madagaskar Nasıl Gidilir?

Bu yazımızda sizlere Madagaskar’a nasıl gidebileceğinize dair önemli bilgiler vermeye çalışacağız. Madagaskar ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve gezilecek yerleri öğrenmek için diğer yazılarımıza da göz atmanızı öneririz. Madagaskar ile ülkemiz arasında herhangi bir vize anlaşması olmadığı için rahatlıkla ülkemizden gidiş yapılabilmektedir. Madagaskar güvenli ülkeler arasında yer almaktadır.

Madagaskar’a Havayolu İle Ulaşım

Madagaskar’a havayolu ile ulaşım en zahmetsiz ulaşım şekillerinden biri olmaktadır. Bir ada ülkesi olduğu için en kolay uçakla gidebilirsiniz. Madagaskar’a gitmek istiyorsanız, başkent Antananarivo’ya Ankara ve İstanbul’dan direkt uçuşlar bulabilirsiniz. Türk Hava Yolları ile birlikte direkt uçuşlarınızı gerçekleştirebilmeniz mümkün olacaktır.

Madagaskar’a havayolu ile gitmek için bir de Air Madagascar ile Madagasikara Airways gibi havayollarını da tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte Fransa ve Güney Afrika’ya uçuş yaparsanız oradan Nosy Be ve Nosy Boraha gibi yerlere sürekli uçuşlarda bulunmaktadır.

Madagaskar Şehirlerarası Ulaşım

Madagaskar’da alt yapı oldukça kötü bir haldedir. Şehirlerarası ulaşımda köy yolları gibi yollar bulunmaktadır. Araç kiralamayı düşünüyorsanız, İngilizce bile şoför istediğinizi belirtmenizi öneririz. İngilizce bilen şoförler ile daha rahat yolculuk yapmanız mümkün olacaktır. Madagaskar Fransa sömürgesi olduğu için genellikle herkes Fransızca konuşmaktadır. Fransızca konuşan şoför yerine İngilizce bilen şoförler daha kolay yardımcı olabilmektedir.

Yolların kötülüğünden dolayı şoför tutmanız daha iyi olmaktadır. Çünkü köy yolları gibi olan yollar sürüşünüzü zorlayacaktır.

Madagaskar’a gitmek için bir ulaşım yolunu tercih ettiyseniz, bu ülkeye gitmeden evvel vize işlemlerini tamamlamak için Madagaskar Vize İstiyor Mu adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *