Kırgızistan Nasıl Gidilir

Doğal güzellikleri ile ön plana çıktığı gibi, Hz Süleyman ile ilgili efsaneleri ile de bilinen Kırgızistan, ülkemize vize konusunda muafiyet sağladığından dolayı, binlerce kişi tarafından seyahat listesine eklenmiş durumdadır. 30 güne kadar süren vize muafiyeti sayesinde, kişiler sadece pasaportları ile ülkeye girebilmektedirler. Bölgelere ayrılmış ve bazı özerk noktaları da bulunan Kırgızistan’a ulaşım da son derece kolaydır. Burada hava yolu taşımacılığı ile ülkemizden kolay bir şekilde Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’e gidebiliyor, Bişkek üzerinden de taksiler ya da kara yolu taşımacılığının diğer kolları ile farklı bölgelere geçiş yapabiliyorsunuz.

Kırgızistan’a Uçak İle Nasıl Gidilir?

Kırgızistan’a nasıl gidilir konusunda kişilerin öncelikli olarak uçak yolculuğunu tercih etmeleri önerilmektedir. Bunun nedeni ise, yolculuğun son derece uzun olmasıdır. Şuan uçak seferlerine baktığımız zaman ülkemizden iki farklı uçak firmasının Kırgızistan’a doğrudan sefer düzenlediğini görebiliriz. Uçak seferleri doğrudan Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’e olmaktadır. Yaklaşık olarak 4 saat süren yolculuktan sonra ülkemizden Bişkek’e gidebiliyorsunuz. Kırgızistan’da nerede konaklayacak olursanız olun, otellerin hava alanından servisleri bulunmaktadır. Bundan dolayı otel rezervasyonlarınız sırasında, yetkililere bu durumdan söz etmeniz gerekmektedir. Servis imkanından faydalanamasanız bile taksi ile hızlı ve ekonomik bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kırgızistan’a Otobüs İle Nasıl Gidilir?

Kırgızistan’a otobüs ile seyahat etmek isteyen kişilerin sayısı da oldukça fazladır. Ancak, bu çok fazla önerilmemektedir. Çünkü, ülkemizden doğrudan bir otobüs seyahati imkanı bulunmamaktadır. Farklı ülkelere yapılacak olan aktarmalar sonrasında elbette Kırgızistan’a ulaşılabilecektir. Ancak, vizesi olmayan kişilerin aktarma sırasında sorun yaşama durumu oldukça yüksektir.

Kırgızistan’a Ne Zaman Gidilir?

Kırgızistan’a seyahat gerçekleştirecek olan kişilerin yukarıda da görüleceği gibi, en uygun ve güvenilir ulaşımı hava yolu ile olmaktadır. Aktarmasız bir şekilde yapacağınız uçak yolculuğunda ülkenin güzelliklerinden mahrum olmamak adına kesinlikle zaman ayarlamasını yapmanız gerekmektedir. Birçok özel etkinlik ve festival, Kırgızistan’a Mayıs ayından itibaren yapılmakta ve özellikle yöresel festivallerin de Temmuz ayında yapıldığını söyleyebiliriz. Bundan dolayı etkinlik takvimini de takip ederek, Haziran ayının sonu ile Ağustos ayının başı arasında ülkeye ziyaret gerçekleştirmeye gayret etmelisiniz.

Kırgızistan’a gitmeye karar verdiyseniz, yola çıkmadan evvel vize işlemlerini tamamlamak için Kırgızistan Vize İstiyor Mu adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *