Singapur Nasıl Gidilir?

Bu yazımızda önemli turistik mekanlarından biri olan Singapur’a nasıl ulaşabileceğinizi anlatacağız. Singapur’a ulaşmanın en iyi ve en hızlı yolu hava yolunu kullanmaktır. Havayolunu kullanarak 12 saat içerisinde Singapur’a ulaşmanız mümkün olacaktır.

Singapur havacılık konusunda Güneydoğu Asya’nın en iyisi olmaktadır. Dünya en iyi havalimanı ödülünü tam 4 kez kazanmıştır. Uluslararası Singapur Changi Havalimanı bir havalimanından daha fazla olmaktadır. Eğer uçakla gitmek isterseniz, ilk gezi rotanızı havalimanına çevirebileceksiniz. Çünkü havalimanı bile oldukça fazla gezilecek yerlere sahiptir. Havalimanı içerisinde bir tane botanik bahçesi, orkide bahçesi ve bambu bahçesi gibi pek çok botanik bahçe bulunmaktadır. Ayrıca isterseniz, bir sinema ve dijital oyun alanı gibi farklı oyun alanları bulunmaktadır. Ayrıca bir de kafe, restoran, alışveriş mağazası bulunmaktadır.

Singapur Ne Zaman Gidilir?

Eğer 30 günden fazla kalacaksanız mutlaka vize almanız gerekecektir. Eğer vize almazsanız bu ülkeye girişiniz pek mümkün olmayacaktır. Singapur’a gitmek istiyorsanız, İstanbul’dan doğrudan uçaklar bulunmaktadır. Singapur tropikal bir iklime sahiptir. Bu açıdan muson yağmurlarına denk gelebilmeniz mümkün olmaktadır. En güzel ne zaman gidebilirim diye düşünüyorsanız Temmuz ve Mayıs ayları gitmenizi tavsiye ederiz. Bu aylarda 25 derece ile 35 derece arasında değişen sıcaklıklara maruz kalabilirsiniz. Kış mevsiminde gitmeyi düşünüyorsanız muson yağmurlarına denk gelebilirsiniz.

Singapur’a gideceğiniz zamanı ve yolu seçtikten sonra Singapur Vize İstiyor Mu adlı yazımızı okuyarak vize işlemlerini halledebilirsiniz.

adlı yazımızı okuyarak vize işlemlerini halledebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *