Dominik Cumhuriyeti’nin Milli Gelenekleri

Dominik kültürü derinden patriyarkaldır. Kadınlar cinsel nesneler olarak kabul edilir. Evde, çalışan kadınlardan bile tam bir aile hizmeti beklenmektedir. Son zamanlarda, Dominik kadınları için artan sayıda kariyer olanağı mevcut. Ancak, hala erkeklerden daha az para kazanıyorlar. İyi bir Dominikli kadın için, sadece kulüpleri ve barları ziyaret etmek kabul edilemez. Bir gece kulübünde eğlenmek isteyen kızlar ve kadınlar mutlaka kadın arkadaşlarla veya karma bir şirketle birlikte gitmelidir. Her ne kadar yasa her iki cinsiyet için eşit haklar sağlasa da, machismo kültürü genellikle kadın haklarının ihlaline yol açmaktadır.

İletişim kurarken Dominik Cumhuriyeti sakinleri genelde muhataplarından yarım metre uzaklıkta durmaktadır. Herhangi bir geri dönüş, sohbete devam etmek için aptallık olur. Birbirleriyle konuşmak cinsiyet ayrımına bakılmaksızın çok sık yapılan harekettir. Dominik Cumhuriyeti’nde, görünüşünüz yüzünüzdür. Kıyafetler ve genel görünüş çok önemlidir. Yerli halk, en kaliteli kumaşlardan kıyafet almaya çalışır. Akşam yemeğine davet edilirseniz veya siz birini davet ederseniz, zarif ve güzel kıyafetler giydiğinizden emin olun.

Dominik hayatının önemli bir parçası müziktir ve genellikle çok gürültülüdür. Son yıllarda, Amerikan etkisi nedeniyle reggaeton ve hip-hop burada çok popülerdir. Müzik her evden, dükkandan, otobüsten ve sokaklardan çok yüksek bir şekilde duyulabilir. Akşamları, insanlar genellikle dans etmek için sokaklara çıkarlar ve bolca erotik dans görülmektedir.

Bir aile bütçesine ilişkin kararlar genellikle en yaşlı adam tarafından yapılır. Özellikle ilgi çeken Dominik düğün geleneğidir. Her yıl Dominik Cumhuriyeti, tropik manzaralara, kumsalda güneşlenmeye ve eşsiz doğasına hayran bırakmaktadır. Dominik Cumhuriyeti’nin başkenti Santo Domingo, Yeni Dünyanın en eski şehri, Dominik kültürünün gerçek bir hazinesidir.

Dominik Cumhuriyeti, Karayiplerdeki en büyük ekonomi olup, Dünya Bankasına göre üst gelir grubunda yer alan gelişme yolundaki bir ülkedir. Dominik Cumhuriyeti 2016 yılındaki %6,6 oranındaki büyümeyle Latin Amerika bölgesindeki en yüksek büyümeyi gerçekleştirmiş ve bölgede dış ticaretini artıran ender ülkelerden biri olmuştur. Tıp, veterinerlik, dişçilik, tütün ve sigaralar, ayakkabı, kakao ve pamuk ihraç ettiği önemli ürünlerdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *