Zambiya Nasıl Gidilir?

Afrika’nın güney kısmında bulunan ve denize kıyısı olmayan ülkelerden biri Zambiya’dır. Zambiya ile ülkemiz arasında herhangi bir şekilde vize anlaşması yoktur. Ülkenin bir de resmi dili İngilizce’dir. Bu açıdan çok rahat bir şekilde gidip görebileceğiniz yerlerden biri olmaktadır. Zambiya Ekvator’a yakın olan ülkedir. Bu açıdan rahatlıkla gidip görülebilir.

Zambiya Uçak İle Nasıl Gidilir?

Zambiya’ya ulaşım için en güvenilir ve aynı zamanda en sağlıklı ulaşım yolu havayolu olmaktadır. Ülkemizden Zambiya’ya direkt olarak aktarmasız bir ulaşım yoktur. Bu açıdan aktarmalı uçuşlarla Zambiya’ya gidebilmeniz de mümkün olacaktır. Aktarmalı olarak İngiltere, Nairobi, Kahire ve Johennesburg üzerinden Zambiya Lusaka’ya ulaşım sağlayabilmeniz de mümkün olacaktır.

Zambiya Otobüsle Nasıl Gidilir?

Ülkemizden direkt Zambiya’ya otobüs bulunmamaktadır. Malawi’ye gidip öncelikle orayı gezebilirsiniz. Daha sonra Malawi’den Lilongwe’den dolmuşlarla birlikte Mchinji kasabasına ardından da sınırlara gidebilirsiniz. Zambiya sınırına geldikten sonra Lilonge’de 2000kw, sınırdan sonra en yakın yerleşim olan Chipata için ortak taksiye 20kw ödeyerek gidebilirsiniz. Zambiya’nın Lusaka gibi büyük şehirlerine gidecekseniz otobüs ve minibüs de bulunmaktadır.

Zambiya Ne Zaman Gidilir?

Dünyanın en büyük şelalesini görmek istiyorsanız, mutlaka gideceğiniz zamana da dikkat etmeniz gerekecektir. Çok yağışlı zamanlarda harika şelale fotoğrafları çekebileceksiniz. Bir diğer yandan da rafting yapma gibi bir durum yoktur. Havanın sıcak olduğu zamanlar oldukça bunaltıcı olsa da Devil’s pool sizleri bekleyecektir.

Zambiya’ya gideceğiniz ulaşım yoluna ve zamana karar verdiyseniz, gerekli yasal prosedürü öğrenmek açısından Zambiya Vize İstiyor Mu adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *