Barbados’a Nasıl Gidilir?

Ülkemizden Barbados’a direkt olarak ulaşım yoktur. Bu da ülkemizden buraya gidişi biraz zorlaştıran bir durumdur. Türkiye’den Barbados’a aktarma yoluyla ulaşabilirsiniz. Ancak aktarma için farklı seçenekleriniz bulunuyor. Farklı ülkelerden aktarma yaparak Türkiye’den Barbados’a gidebilirsiniz. İngiltere, Almanya, Avustralya ve Yunanistan üzerinden aktarmalı uçuşlarla ülkeyi ziyarete gidebilirsiniz. Ancak Barbados 90 güne kadar Türk vatandaşlarından vize istemese de aktarma yapılacak ülkelerin transit geçiş vizelerine sahip olmanız gerekiyor. Aksi halde bu ülkelere giriş yapamazsınız ve Barbados’a gidemezsiniz.

Barbados’a ülkemizden ulaşım oldukça kısıtlı imkanlarla yapılıyor. Okyanus ötesi bir yerde olduğu için aktarma da dahil edildiğinde oldukça uzun bir uçuş sizi bekliyor. İki ülke arasında 9000 kilometre uzaklık bulunur. uçuş süresi ise 12 saatten başlayarak aktarma durumuna göre 20 saate kadar çıkabilir.

Uçak ile Barbados’a Nasıl Gidilir?

Barbados’a gidebilmenin en kolay yolu uçak ile gitmektir. Nitekim ülkemizden binlerce kilometre uzaklıkta bulunan Barbados’a Türkiye’den herhangi bir direkt uçuş bulunmamaktadır. Bu nedenle uçak ile Barbados’a gidebilmek için öncelikle İngiltere yahut Hollanda’ya gidilmeli ve oradaki havalimanlarından aktarmalı olarak Barbados’a gidilebilir. Kaldı ki British Airlines ve Virgin Fly neredeyse haftanın her günü düzenli olarak Barbados’a Londra havalimanından sefer düzenlemektedir. Bu kapsamda Barbados’a gidebilmek için Londra aktarmalı olarak British Airlines şirketini kullanabilirsiniz.

Barbados’a Ne Zaman Gidilir?

Barbados’ta havanın en iyi olduğu zamanlar Mart ile Mayıs ayları arasındadır. Ancak Temmuz aylarında ülke çapında düzenlenen hasat şenlikleri ortalama 3 hafta sürmekle beraber; bu süreçte ülkede oldukça güzel zamanlar yaşanıyor. Bu anlamda her ne kadar Temmuz ayları, Barbados için yağmurlu ve serin geçse de bu ülkeyi ziyaret etmek için en uygun zamanlardan biridir.

Barbados’a gidebilmek için nasıl ucuza uçak bileti alabileceğinizi merak ediyorsanız Barbados Ucuz Uçak Bileti adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *