Maldivler Gece Hayatı

Sakin ve güzel bir yaz tatili geçirmek isteyenlerin bir numaralı adresi olan 1000’in üzerinde adasıyla Maldivler, mükemmel bir seyahat planlamanızı sağlar. Ada gece hayatı bakımından da farklı etkinlikler sunmaktadır. Genellikle adalarda bulunan otellerdeki gece kulüpleri hareketli mekanlardır. Ayrıca özel düzenlenen partiler ve etkinlikler ziyaretçilerin ilgisini çeker. Kafe ve restoranlar gece 1’de kapanır. Otellerde hizmet veren bar ve restoranlarda içki satışı serbesttir. Küçük adalarda bulunan Bungalov tarzı evlerden oluşan işletmeler farklı bir eğlence anlayışı yansıtır. Ülkede balayı turizmi çok yaygın olduğu için bu konsepte uyacak romantik işletmelere de sık rastlanır. Kumsal partilerinde açık alandaki ateşte şarabınızı yudumlayarak canlı müzikle birlikte hoş dakikalar geçirebilirsiniz.

Dünyanın en ünlü ziyaret noktalarından olan Maldivlerde otellerde birçok eğlence düzenlenmektedir. Otellerin barında canlı müzik, kültürel dans şovları ve büyük otellerde özel programlarla birlikte doyasıya eğlenilen partiler düzenlenir. Ancak gece hayatı arayışıyla Maldivlere gitmenizi önermeyiz. Çünkü ada sakinlik isteyenler için bir tatil vadeder. Ülke genel olarak içki içmenin yasak olduğu bir Müslüman ülkesidir. Bu yüzden gece hayatı adalar ve başkentte yer alan resort ve otel diskolarında şekillenir. Yani bu adalarda bağımsız gece kulübü ve bar bulamazsınız. Gece hayatı sadece dışında gelen turistlere hitap eder.

Maldiv Dingin Adalarında Gece Hayatı

Maldivlerin adalarının birçoğunda festival kültürüne rastlanmaz. Buralarda gece hayatı daha dingin geçer. Bu adalar daha çok sakin bir tatil isteyen ziyaretçilerin ilgisini çeker. Zaten gelen ziyaretçiler de buralarda gece hayatının sakin olduğunu bilir. Buralarda yapacağınız en güzel etkinlikler güneşin batışına karşı şarabınızı yudumlamak olacaktır.  Bu adalarda daha çok gündüz etkinlikleri popülerdir.

.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *