Barbados Ucuz Uçak Bileti

Ülkemizden Barbados’a gitmek için tek seçenek havayoludur. Ancak bu durumun tek bir kötü yanı var. Bu da ülkemizden direkt olarak Barbados’a gitmek için bir uçuş olmamasıdır. Ancak burada size sağlanacak avantaj aktarmalı uçuşların daha uygun fiyatlarda olmasıdır. Ülkemizden İngiltere, Yunanistan, Avustralya ve Almanya üzerinden aktarmalı olarak Barbados’a uçabilirsiniz. Bu uçuşu gerçekleştirmek için izleyeceğiniz bazı yollar ucuz uçak bileti bulmanıza yardımcı olabilir.

Barbados Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Barbados, Orta Amerika’da yer aldığı için ülkemizden bu bölgeye ulaşmak oldukça zordur. Nitekim Barbados’a gitmek için en iyi seçenek olan uçakların pahalı olması da bu adaya gitmeyi oldukça zorlaştırıyor. Ancak her şeye rağmen Barbados’u ziyaret etmek ve bu kültürü yaşamak isteyen okurlarımızın ucuz uçak bileti almak için dikkat etmeleri gereken hususları derledik.

  • En Ucuz Rotayı Belirleyin

Ülkemizden Barbados’a gitmek için dört aktarma seçeneğiniz bulunuyor. Bu yüzden de iyi bir araştırma yaparak en ucuz rotayı belirleyebilirsiniz. Bazı ülkeler ülkemize yakın olduğu için ya da sefer sıklığı fazla olduğu için daha uygun fiyata bilet sağlayabiliyor. Ancak burada dikkat etmeniz gereken temel nokta aktarma süreleridir. Bu süreler farklılık gösterebilir. Uzun bekleyişler size ek masraf demektir.

  • Transit Vize Fiyatlarını Araştırın

Ülkemizden Barbados’a gitmek için 4 seçeneğiniz bulunur. Ancak bu ülkelerin transit geçiş vizelerine sahip olmadan havaalanında geçiş yapmanız imkansızdır. Bu yüzden 4 ülkenin de transit vize fiyatlarını ve vizelerin verilme sürelerini inceleyerek en uygun olan vizeyi alabilirsiniz. Bu da bir nebze olsun yolculuk masrafınızı azaltacak bir kriterdir.

  • Kampanyalı Koltukları Kaçırmayın

Havayolu şirketleri özellikle transit gideceğiniz ülkelere giden yolcuları için her uçuşta çok uygun kampanyalar uygularlar. Bu kampanyalar kapsamında yarı yarıya bilet alma şansınız olur. Ancak bunun için acele etmeniz gerekir. Acele etmediğinizde kampanyalı biletlerin satıldığı koltuklar çabuk tükenebilir.

  • Erken Rezervasyon Önemli

Aradaki mesafe fazla olduğu için ve transit bir uçuş yapacağınız için erken rezervasyon çok büyük avantaj sağlayacaktır. Çünkü Barbados yoğun turist çeken bir ülkedir ve aktarma yapacağınız ülkelerden de buraya yoğun bir ziyaretçi akını olur. Bu yüzden biletinizi erkenden aldığınızda oldukça büyük indirimlerle karşılaşabilirsiniz.

  • Festival Zamanlarına Dikkat Edin

Barbados özel günlerde ve festival zamanlarından daha çok sayıda turisti barındırır. Bu yüzden bu zamanlarda alacağınız uçak bileti daha pahalıya mal olacaktır. İyi bir araştırma yaparak bu özel günler ve özel organizasyonlar dışında bir bilet almanız daha yararlı olur.

Barbados’a gidebilmek için vize gerekli midir, nasıl vize alınır gibi soruların cevabını arıyorsanız Barbados Vize İstiyor Mu adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *