Zambiya Vize İstiyor Mu?

Zambiya vizesi almak istiyorsanız, sizlere bu kısımda önemli bilgiler vermeye çalışacağız. Zambiya ile ilgili ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız ve Zambiya’ya nasıl gidebileceğinize dair bilgilenmek gibi bir niyetiniz var ise mutlaka diğer yazılarımıza göz atmanızı öneririz.

Ülkemizden son yıllarda ciddi oranda Zambiya’ya gitmeye başlayan bir turist akımı bulunmaktadır. Bunun en önemli nedeni ise Zambiya’nın sahip olduğu vahşi yaşam parkları ve doğal güzellikleridir. Eğer sizlerin de Zambiya’ya gitme gibi bir niyetiniz var ise bu yazımız sizlere gerekli bilgileri verecektir.

Zambiya ile Türkiye Arasında Vize Anlaşması Var Mı?

Öncelikle size güzel bir haber verebiliriz. Zambiya ile Türkiye arasında herhangi bir şekilde vize anlaşmanız yoktur. Zambiya’ya gidecekseniz, Umuma mahsus pasaport sahipleri iş ve turizm ile ilgili 30 günlük olmak kaydı ile herhangi bir şekilde vize sorunu olmadan ülkeye giriş yapabilirsiniz. Tek girişlik vizelerinizi hemen kapının önünde alabilmeniz de mümkün olacaktır. Diplomatik ve hizmet pasaport sahiplerinin ise vize alma zorunluluğu bulunmaktadır.

Zambiya’da Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Zambiya’ya gittiğiniz zaman mutlaka sağlık ve hijyen konusuna dikkat etmelisiniz. Çünkü Zambiya’da hijyen koşulları gelişmiş ülkelerdeki gibi değildir. Oldukça da az sağlık kuruluşları bulunmaktadır. Bundan dolayı çok dikkat etmeniz gerekecektir.

Ülkede genellikle sarıhumma hastalığı bulunabilir. Ayrıca tehlikeli olarak görülen sıtma tehlikesi de oldukça önemli bir hastalıktır. Zambiya’ya seyahat edecek vatandaşlarımızın sağlık konusunda en güncel bilgileri T.C. Sağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü’nden almaları mümkündür. Seyehat sağlığı ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için mutlaka seyehatsagligi.gov.tr sitesi üzerinden seyehat sağlığı ile ilgili öğrenebilirsiniz. Ayrıca ulusal aşı sertifikası istenmektedir. Aşınızı mutlaka gitmeden önce yaptırmayı ve sağlıkla ilgili bilgi almayı unutmayın.

Zambiya vize işlemlerini tamamladıktan sonra Zambiya Nasıl Gidilir, Zambiya Gezilecek Yerler ve Zambiya Gece Hayatı adlı yazılarımızı okuyarak Zambiya hakkında merak ettiğiniz soruların cevabını bulabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *