Madagaskar Vize İstiyor Mu?

Madagaskar ülkemizden son zamanlarda turistlerin ziyaret ettiği yerlerden biri haline gelmiştir. Madagaskar’a gitmeyi düşünen kişiler için bu yazımızda bilgiler vermeye çalışacağız. Madagaskar’a nasıl gideceğinizi merak ediyorsanız diğer yazımıza göz atmanızı öneririz.

Yazımıza önce başlığımızdaki soruya cevap vererek başlayalım. Evet, Madagaskar’a giderken vize almanız gerekmektedir. Ama bu vize kapıda vize uygulaması ile karşılanabilir. Sınır kapılarında turistik amaçlı vize verilmektedir. Yurtdışı çıkış harç pulu ile birlikte ülkeye direkt olarak giriş yapabilmeniz mümkün olmaktadır. Yurtdışı çıkış harç pulunu da havalimanlarından almanız mümkün olacaktır.

Belli bir ücret ile kapıda vize ile turistik amaçlı gezinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Madagaskar Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Eğer Madagaskar’a ziyaret etmeyi düşünüyorsanız en yakın sağlık kuruluşuna giderek Hepatit aşılarının yaptırılması gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanmış olan uyarıları da göz ardı etmemenizi öneririz. Sağlık Bakanlığının seyahat sağlığı sayfasından hangi uyarılara dikkat etmeniz gerektiğini incelemeniz gerekecektir.

Bununla birlikte Madagaskar’ın sahil kesimlerinde sıtma hastalığı oldukça yoğundur. Buna çok dikkat etmenizi ve nasıl önlem almanız gerektiğinizi öğrenmenizi öneririz. Şebeke sularının hastalıklı olabileceğini unutmamalı ve mümkün olduğunca çeşme sularından su içmemeye özen göstermelisiniz.

Diğer bir yandan da Madagaskar mali durum olarak fakir ülkeler arasında yer alır. Bu açıdan çok fazla yan kesicilik ve hırsızlık faaliyetleri gerçekleştirilmektedir. Gece seyahatlerinde çok dikkatli olunması gerektiğini unutmamalısınız.

Madagaskar vize işlemlerini tamamladıktan sonra bu ülkeye hangi yollarla, ne zaman gidebileceğinizi merak ediyorsanız Madagaskar Nasıl Gidilir adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *