Singapur Vize İstiyor Mu?

Singapur refah seviyesi oldukça yüksek ülkelerden biri olmaktadır. Bundan dolayı da ülkemizden yoğun bir şekilde turistler buraya ziyaret etmektedir. Ziyaretiniz sırasında vize alma zorunluluğu soruları çokça gelmektedir. Singapur yapılan anlaşmalar neticesinde 30 güne kadar olan ziyaretleriniz için herhangi bir vize zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğer 30 günden fazla kalmayı düşünüyorsanız, Singapur Başkonsolosluğuna giderek vize almanız gerektiğini unutmamalısınız.

Singapur’a giriş sırasında sizlere bir giriş kartı verilecektir. Bu giriş kartını ülkeden çıkana kadar muhafaza etmeniz gerekecektir. Bunun nedeni ise sizlerden çıkışta bu giriş kartı geri istenecektir.

Eğer Singapur ve diğer Güney Asya ülkelerine ziyaret etmek istiyorsanız 6 aydan daha fazla geçerliliği olan pasaporta sahip olmanız gerekmektedir. Singapur bir Asya ülkesi olduğu için mutlaka seyahat sağlığı ile ilgili ayrıntılı bilgi almanızı öneririz.

Singapur Vizesi Nasıl Alınır?

Singapur seyehati sırasında yukarıda belirttiğimiz gibi 30 güne kadar olan turistik gezileriniz için giriş kartı verilmektedir. Giriş kartı aldıktan sonra dönüş sırasında geri vermeniz gerekecektir. Singapur’a gitmek istiyorsanız, Malezya üzerinden de karayolu ile ulaşım mümkün olmaktadır. Seyahat yapacaklara oldukça güvenilir olduğunu söyleyebiliriz.

Sağlık konusunda dikkat etmenizi ve içme sularını kullanmanızı öneririz. Çeşmelerden su içmeniz halinde sorun yaşayabileceğinizi sizlere söylemek isteriz. Sıtma sorunu olup olmadığını ve diğer bulaşıcı hastalıkları Bakanlık tarafından hazırlanmış olan seyahat sağlığı sitesine bakarak öğrenebilirsiniz.

Singapur vize işlemlerini tamamladıktan sonra Singapur Nasıl Gidilir adlı yazımızı okuyarak bu ülkeye nasıl ulaşabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *