Bahreyn Gece Hayatı

Bahreyn şeriat yönetimi olan bir Müslüman ülkesidir. Ancak bu sizi gece hayatı konusunda umutsuzluğa sürüklemesin. Çünkü ülkenin sosyal yaşamı içinde gece  hayatı önemli bir yere sahiptir. Ülkede önemli bir oranda Avrupalı ve Amerikalı insan yaşamaktadır. Bununla birlikte Suudi Arabistan’dan ülkeye gelen zengin iş adamlarının da eğlence arayışı sebebiyle eğlenceli bir gece hayatı vardır.

Ülkenin kulüpleri büyük eğlence merkezleridir. Ülkede mekanların yanında ev partileri de önemlidir. Sizler de Bahreyn’de başka yerde şahit olamayacağınız ev partilerine katılabilirsiniz. Eğlencenin doruklara çıktığı bu mekanlar genelde otellerde ya da gelişmiş bölgelerde kendini gösterir. Ayrıca gece geç saatlerde başlayan eğlenceler sabahın ilk ışıklarına kadar sürer. Ev partileri dünyanın her yerinden insanı kendine çeker.

Bahreyn Bayanlar Gecesi

Ülkenin gece hayatında yaygın olan uygulamalardan biri de haftanın her günü belli bir işletmede bayanlar gecesi düzenlenmesidir. Organizasyonun yapıldığı işletmede bayanlardan hesap alınmaz. Bu uygulama da o akşam eğlence mekanının kalabalık olmasına ve elit bir ortam toplanmasına yol açar. Buralarda eğlencenin doruklarını yaşamak isteyen insanlar sadece bu eğlence için Arabistan, Kuveyt, İran ve Katar gibi ülkelerden hafta sonu için Bahreyn’e seyahat eder.

Bahreyn Gece Kulüpleri

Bahreyn’in yemek hizmeti veren işletmeleri ramazan ayında gündüz açık değildir. Ancak ramazan ayında gece kulüpleri hizmet vermeye devam eder. Bu bölgelerin hizmet ettiği farklı kesimler de olduğu için ramazanda da gece hayatına katılabilirsiniz. Eğlence merkezleri genel olarak Exhibition Road, Adliya, Juffair ve Manama şehir merkezinde bulunur. Bu bölgede çok sayıda bağımsız bar, restoran ve gece kulübü yer alır. Buna ek olarak çok sayıda otellerin bünyesinde  mekan da bulunur. Mesela Ritz Carlton popüler bir mekandır.

Ayrıca Roma lounge bar olarak hizmet verir. Bununla birlikte Club F1, Tabu gibi gece kulüpleri ve Hardrock hizmeti veren çok sayıda bar da yer alır. Şehirde her müzik türünde hizmet veren gece mekanları bulunur. Özellikle hafta sonunun yoğun geçtiği gece hayatında hafta içi de çok sayıda mekanı ziyaret edebilir ve Bahreyn’in çekici mekanlarında eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

Bahreyn’in eğlenceli gecelerinin sonunda gündüz nereleri gezebileceğinizi merak ediyorsanız; Bahreyn Gezilecek Yerler adlı makalemizi okumanızı tavsiye ederim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *