Kırgızistan Gece Hayatı

Ülkemizden 30 güne kadar vize şartı olmadan kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz Kırgızistan’da, gezip görülecek yerler kadar eğlence mekanlarının da bir hayli fazla olduğundan söz edebiliriz. Ancak, Kırgızistan gece hayatı için imkanların neredeyse tamamı başkent Bişkek’te bulunmaktadır. Bundan dolayı, eğlenmek isteyen kişilerin planlarını ve konaklamasını bu noktaya yönelik yapması gerekmektedir. Başkent Bişkek’te, gideceğiniz onlarca bar, kafe, restoran ve club bulunmasının yanı sıra, konakladığınız otellerin imkanlarından da faydalanabiliyorsunuz. Hem hafta içi hem de hafta sonları oldukça renkli görüntüler ile karşılaşacağınız Bişkek’te, güvenlik konusunda da herhangi bir sorun ile karşılaşmayacaksınız.

Kırgızistan Eğlence Mekanları

Kırgızistan gece hayatı son derece eğlencelidir. Özellikle Bişkek’te gideceğiniz herhangi bir eğlence mekanında, rezervasyon yaptırmamanız durumunda giriş yapamama durumunuz bile söz konusudur. Çünkü, eğlence mekanları tıklım tıklım olmaktadır. Hafta içi her ne kadar biraz daha sakin olsa da, Cuma, Cumartesi ve Pazar günlerinde son derece kalabalık olmaktadır. Mekanların en büyük özelliği ise, saat 23:00’a kadar bar konsepti ile hizmet verip, sonrasında club ortamının sağlanmasıdır. Başkent Bişkek’te kesinlikle gitmeniz gereken mekanları da şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Zavod Pub

Cosmopark binasının çatı katına kurulmuş olan Zavod Pub, kişilere hem restoran hem bar hem de gece kulübü konseptleri ile hizmet sunmaktadır. Kişilerin hafta içi bir şeyler yiyip içmek için tercih ettikleri bu mekanda hafta sonları oluşan kalabalık ile birlikte daha renkli görüntüler ortaya çıkmaktadır. Mekana giriş için herhangi bir ücret ödenmemektedir. Alkol fiyatlaırna baktığımız zaman 150 SOM ile 500 SOM arasında fiyatların değiştiğini söyleyebiliriz. Giriş ücreti olmamasının yanı sıra, üst arama noktaları bulunmaktadır. Mekan gece 05:00’a kadar açıktır.

  • Ugly Coyote

Aslında Rus kökenli bir isim olan Ugly Coyote’nin, birçok farklı şubesi bulunmaktadır. Adeta dans ortamının sizlere sunulacağı bu ortamda, sizlerden herhangi bir giriş ücreti alınmamaktadır. Sabah 06:00’a kadar açık olan bu mekana, kesinlikle rezervasyon ile gitmeniz önerilmektedir. Fiyatlar ise, şişe içecekler baz alındığı zaman 3 bin SOM ile 5 bin SOM arasında değişkenlik göstermektedir.

  • Metro PUB

Club ortamından uzaklaşmak ama müzikler ile eğlenmek isteyen kişilerin uğrak noktası olan Metro PUB, başkent Bişkek’te yer almaktadır. 168 Chuy Ave’de yer alan Metro PUB, genellikle akşam saatlerinde eğlenilebilecek hale gelmektedir. Kalabalık bir ortam olmasının yanı sıra üst düzey güvenlik ile korunmaktadır. Club havası olmamasından dolayı akşam saatlerinde canlı müzik eşliğinde eğlenebiliyorsunuz. Kapanış saati konusunda net bir açıklama olmamakla birlikte, son müşteri ayrılana kadar mekan açık kalmaktadır. Şişe içecek fiyatlarına bakıldığı zaman 150 SOM ile 400 SOM arasında fiyatlar olduğu görülecektir.

Bu mekanların yanı sıra, The Golden Bull, Promzona, Garage 312 ve Mansion isimli mekanları da okurlarımıza tavsiye edebiliriz. Bu mekanlar da yine başkent Bişkek’te yer almaktadır.

Eğlenceli Kırgızistan gecelerinin sonunda gündüz ziyaret edebileceğiniz yerleri merak ediyorsanız Kırgızistan Gezilecek Yerler adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *