Tunus Nasıl Gidilir?

Ülkemizden Tunus’a vize isteği olmadığından dolayı sürekli olarak turistler gitmektedir. Turist olarak Tunus’u gezmek istiyorsanız, Tunus’a nasıl vize alınır adlı yazımızı okuyabilirsiniz. Tunus’u ziyaret etmek için çeşitli yollar bulunmaktadır.

Eğer ülkemizden Tunus’a gitmek istiyorsanız Türk Hava Yolları direkt olarak Tunus’a uçuşlar bulunmaktadır. Türk Hava Yolları ile her gün sabah saatlerinde 2 bin TL ile 3 bin TL arasında değişen fiyatlarla direkt uçuşları alabilirsiniz. Tunus’a uçmak için Kartaca Havalimanını kullanabilirsiniz. Bir başka ana giriş kapısı olarak da Tunis Carthage Havalimanını kullanabilirsiniz. Bir başka havalimanı ise Habib Bourgiba ile Skanes Manastır gibi havalimanlarını da kullanabilirsiniz.

Habib Bourgiba havalimanı tatil beldelerine oldukça yakın olmaktadır. Özellikle de İngiltere üzerinden çok fazla olarak bu noktaya uçuşlar olmaktadır. Tunus’a aktarmalı olarak da uçuş yapabilirsiniz. Genellikle 3 saatlik bir uçuş sürenizin olması gerekmektedir.

Tunus’a Deniz Yolu İle Nasıl Gidilir?

Tunus’a deniz yolu ile gitmek istiyorsanız, Akdeniz’e kıyısı olduğu için çeşitli deniz yollarını kullanabilirsiniz. Özellikle de Avrupa ülkeleri içerisinden Malta, İtalya ve Fransa’dan direkt olarak feribot seferleri bulunmaktadır. Bu noktalardan direkt olarak feribotla Tunus’a geçebilirsiniz.

Tunus’a Kara Yolu İle Nasıl Gidilir?

Tunus’a kara yolu ile gitmek istiyorsanız, Tunus’a komşu olan ülkelerden düzenlenen otobüs seferlerini tercih edebilirsiniz. Tunus’a kara yolunun ulaşımı biraz daha zahmetli olmaktadır. Kara yolu yerine deniz yolunu ya da hava yolunu tercih edebilirsiniz.

Tunus Ne Zaman Gidilir?

Ekvator bölgesine yakın bir bölgede bulunan Tunus yaz aylarında dayanılmaz bir sıcaklığa sahip olur. Nitekim yaz aylarında buraya gidecek olan okurlarımızın mutlaka deniz planı yapması ve sahil bölgelerine gitmesini tavsiye ederiz. Eğer gezmek amacıyla Tunus’a gitmek istiyorsanız size tavsiye edeceğimiz en iyi zaman Mart – Nisan ayları arası olacaktır. Güneşin ışınlarından kaçınmak adına Haziran ayından önce gezinizi tamamlamalısınız.

Tunus’a gitmek için gerekli olan prosedürü tamamlamak adına Tunus Vize İstiyor Mu adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *