Ürdün Vize İstiyor Mu?

Bu sene ki rotanızı eğer Ürdün’e çevirdiyseniz sizlere çok önemli bilgiler vereceğiz. Ürdün’de nereleri gezebileceğinizi, nasıl gidebileceğinizi ve bir de gece hayatını merak ediyorsanız sitemizde yer alan diğer yazılara da göz atmanızı öneririz.

Eğer Ürdün’e gitmek istiyorsanız sadece pasaportunuz ve yurtdışı harç pulunuz ile gidebilirsiniz. Çünkü, Ürdün ile Ülkemiz 2009 yılında bir anlaşmaya giderek ziyaretler için vize zorundalığını kaldırdı. Eğer ülkemizden Ürdün’e 90 günlük süre ile ziyaret planınız var ise vize alma gibi bir zorunluluğunuz yoktur.

Anlaşma uyarınca, pasaportunuz ile birlikte transit geçişler ya da turistik geziler için altı ay içerisinde 90 günü geçmemek kaydı ile Ürdün’ü ziyaret edebilirsiniz.

Ürdün Vize Ücretleri

Ürdün, ülkeyi ziyaret eden kişilerden ülkeden karayoluyla çıkışlarında (Ürdün uyruklular dahil) 8 Ürdün Dinarı (11 ABD Doları); hava yoluyla çıkışlarında 20 Ürdün Dinarı (28 ABD Doları) yurtdışı çıkış harcı almaktadır. Havayolu seyahatlerindeki bedel doğrudan uçuk biletine yansıtılmakta, “charter” uçuşlarında ise ayrı şekilde tahsil edilmektedir.

Ürdün vize işlemlerini tamamladıktan sonra Ürdün Nasıl Gidilir adlı yazımızı okuyarak Ürdün’e nasıl gidebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *