Umman Gece Hayatı

Umman gidip görülmesi gereken ülkeler arasında en ön sıralarda yer almaktadır. Umman taşıdığı tarihi özellikleri ve güzellikleriyle birlikte dikkat çekici bir ülke olmaktadır. Ülkemizden de her yıl ciddi oranda turist olarak Umman’a gidilmektedir. Eğer bu sefer rotanızı Umman’a çevirdiyseniz size önemli bilgiler vermeye çalışacağız.

Rotanızda Umman bulunuyorsa ve Umman ile ilgili ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız diğer yazılarımıza da göz atmanızı rica ederiz. Umman’ın başkenti olan Maskat’a göz gezdirirsek, gece hayatının oldukça deli dolu olduğundan bahsedemeyiz.

Umman Gece Kulüpleri

Umman bir islam ülkesi olduğu için çok fazla eğlenceyi bulmanız mümkün değildir. Ama yine de önemli eğlence mekanlarına sahip bir ülke olmaktadır. Şimdi sizlerle birlikte eğlence mekanlarına göz atalım.

  1. Copacabana

Copacabana Al Qurum’da Grand Hyatt Hotel’de bulunan bir eğlence mekanı olmaktadır. Hindistan, Arap ve Afrika müzikleriyle dolu olan bir eğlence mekanı Maskat’ın en dikkat çekici mekanlarından biri olmaktadır. Eğer Maskat’da eğlenmek istiyorsanız ilk olarak rotanızı Copacabana’ya çevirmeniz gerekecektir.

  1. Saba Night Club

Saba Night Club Maskat’ın en gözde ve en önde gelen eğlence mekanlarından biri olmaktadır. Saba Night Club, Sheraton Hotel’in içerisinde yer alan bir gece kulübü olmaktadır. Gece kulübünün yanı sıra hem bar hem de eğlence merkezi olmaktadır. Dj’lerin çaldığı müzikler ile birlikte house müziklerin de beğeni toplamaktadır.

  1. Al Gazal Bar

Maskat’ın İngiliz tarzı düzenlenmiş olan bir Al Gazal Bar çok dikkat çekici barlar arasında yer almaktadır. Shatti-al-Qurm bölgesindeki Inter-Continental Hotel’de yer alan barda hem yemeklerinizi yerken bir yandan da rahatlıkla içkinizi yudumlayabilirsiniz.

  1. Trader Vic’s

Shatti-al-Qurm bölgesindeki Inter-Continental Hotel’de yer alan bir başka eğlence kulübü de Trader Vic’s olmaktadır. Oldukça dikkat çekici bir eğlence mekanı olan bu yer Polinezya tarzında hazırlanmıştır. Latin ezgileri ve büyüleyici Arap şarkıları ile birlikte oldukça farklı eğlencenizi devam ettirebilirsiniz.

  1. Al Maho Piano Bar

Bir diğer eğlence barı ise Muttrah bölgesindeki Al Bustan Hotel’de bulunan Al Maho Piano bardır. Bu barda oldukça eğlenebilir ve seçkin şaraplarla gecenizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Umman gece hayatında eğlendikten sonra gündüzleri görmeniz gereken yerleri Umman Gezilecek Yerler adlı yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *