Panama Nasıl Gidilir?

Panama, Orta Amerika’da tam da okyanusların arasında yer alan ve gemi ticaretinin yoğun olduğu bir ülkedir. Ülkenin başkenti de aynı isme sahip Panama City’dir. Burada genel olarak sıcak bir iklim olsa da belli zamanlarda yağmur yağar. Bu yüzden gideceğiniz zamanı iyi seçmeniz gerekir. Ülkemizden Panama’ya seyahat etmek için bazı alternatifler bulunur. Ülkenin havalimanı başkentte yer alır ve arada okyanus olduğu için tek ulaşım seçeneği de havayoludur. Ancak ülkemizden Panama’ya direkt olarak yapılan bir uçuş yoktur.

Ülkemizden; Amsterdam, Paris ve Frankurt gibi çok sayıda Avrupa ülkesinden aktarmalı olarak Panama’ya ulaşabilirsiniz. Bunun yanında komşu ülkelere giderek otobüs ve tren yoluyla da Panama’ya girebilirsiniz. ancak buralarda dikkat etmeniz gereken nokta aktarma yapacağınız ülkenin vize uygulaması olup olmadığıdır. Genel olarak Avrupa ülkeleri vatandaşlarımızdan transit geçiş vizesi isteyecektir. Okyanus seyahati yapan gemilerden birçoğu buradan geçecektir. Ancak bu gemi yolculuğu aylar süreceği için zor olabilir.

Panama’ya Ne Zaman Gidilir?

Panama’ya gitmek için en uygun zaman nisan ve mayıs aylarıdır. Panama bir tropik bölge ülkesi olduğu için sürekli sıcaktır. Ancak bu aylarda biraz daha ortalama sıcaklıklar olduğu için daha rahat dolaşabilirsiniz. Yaz aylarında daha sıcak olacağı için biraz zorlanabilirsiniz. Ayrıca yağışlı olduğu dönemlerde gitmemeye de özen göstermelisiniz. Ancak bunun dışında Panama her mevsim gitmeye uygundur. Uzak bir mesafede yer aldığı için uçak biletinin önemli bir masraf olacağını da unutmayın.

Panama’ya gitmeden evvel gerekli olan yasal işlemleri tamamlamak adına Panama Vize İstiyor Mu adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *