Meksika Gece Hayatı

Meksika son zamanlarda trend olan tatil yerlerinden biri olmaktadır. Farklı kültürü ve harika doğası ile ülkemizden çoğunlukla turistler bu bölgelere akın etmektedir. Üstelik ülkemizden aktarmalı olarak Meksika’ya ulaşım da mümkündür. Meksika’nın tatil anlamında bu kadar tercih edilmesinin en önemli nedeni ise gece hayatıdır. Gece hayatı olarak ciddi imkanlar sunan Meksika’ya bu yazımızda birer yolculuğa çıkacağız. Eğer önümüzdeki günlerde rotanız Meksika ise muhteşem bilgileri bu yazımızda bulabileceksiniz. Vize ve ulaşım gibi önemli konularla ilgili bilgi almak için de diğer yazılarımıza mutlaka göz atmanızı öneririz.

Meksika yaklaşık her yıl 25 milyon turisti kabul etmektedir. Meksika’nın başkenti olan Meksiko yüzyıllardır Azteklerin başkentliğini yapmış olan tarihi bir kenttir. Meksika’da gece hayatından bahsetmek istiyorsak öncelikle Mariachi’lerden bahsedebiliriz.

Meksika’da bir kadın olarak gece dışarı çıkmak istiyorsanız, oldukça güvenilir bir şekilde dışarı çıkabilirsiniz. Her ne kadar Meksika erkekleri çok maço olarak bilinse de gece hayatında kadın katılım oranı ciddi oranda fazla olmaktadır. Haydi şimdi beraber Meksika’nın en iyi gece kulüplerine birer göz atalım.

  • Celtics Pub

La Condesa bölgesinde yer alan bu pub, adından da rahatlıkla anlaşılacağı üzere İrlanda tarzında dizayn edilmiş ve müşterileri çoğunlukla İrlandalı ve İngiliz olan bir pubdır. İçkiler genellikle İrlanda ve İngiliz biralarından oluşmaktadır. Kanepeleri çok rahattır. Rahat konuşabileceğiniz ve güzel vakit geçirebileceğiniz bir gece klübü arıyorsanız, çok doğru yerde olduğunuzu söyleyebiliriz.

  • Bulldog Cafe

Gelelim, Meksiko’nun en büyük gece kulüplerinden biri olan Bulldog Cafe’ye… Bina tamı tamına üç katlıdır. Her katında ayrı bir eğlence sizleri beklemektedir. Rahat dans etmek istiyorsanız, kulübün en alt kısmında bulunan geniş dans pistine inmeniz gerekecektir. Çok önemli Rock grupları bu gece klübünde sürekli olarak performanslarını sergilemektedir. Unutulmaz bir gece yaşamak için bir gecenizi Bulldog Cafe’de geçirebilirsiniz. Rubens 6 San Juan, Benito Juárez 03730 Ciudad de Mexico

  • El Colmillo

Turistler arasında en çok tercih edilen gece kulüplerinden biri de El Colmillo’dur. İki katlıdır ve ünlü DJ’ler her gün burada birbirinden farklı performanslarını sergilemektedirler. Ayrıca bu gece kulübünün alt katında tekno müzik çalmaktadır ve en yoğun olan yer de bu kısımdır. Müziğin her noktadan geldiği bu yerde herkes neredeyse geceyi ayakta geçirmektedir. Address: Versalles 52 Cuauhtémoc 06600 numaralı adresten bu gece mekanına rahatlıkla ulaşım sağlayabileceksiniz.

Meksika gece eğlencelerinin ardından gündüzleri Meksika Gezilecek Yerler listesinde yer alan yerleri ziyaret edebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *