Bahreyn Nasıl Gidilir?

Bahreyn bir Orta Doğu ülkesidir. Ülkemizle arasında uzun bir mesafe vardır. Bunun için de en uygun ulaşım yolu havayolu ulaşımıdır. Ancak farklı ulaşım yolları da tercih edilebilir. Ülkemizden Bahreyn’e ulaşabilmeniz için size alternatif ulaşım yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Bahreyn Havayolu Ulaşımı

Bir Ortadoğu ülkesi olan Bahreyn’e ülkemizin birçok şehrinden direkt ya da aktarmalı olarak uçuşlar yapılır. Sizler de belli zamanlarda Bahreyn ucuz uçak bileti bulabilir ve seyahatinizi oldukça uygun fiyata uçak bileti satın alabilirsiniz. Ayrıca Bahreyn’e ülkemizden farklı ülkeler üzerinden aktarmalı ulaşım da bulabilirsiniz. Bu yolculuk ortalama 4 buçuk saat sürmektedir.

Bahreyn, Suudi Arabistan ile sınır komşusudur. İki ülke arası 25 km mesafededir. Bu yüzden ülkemizden havayoluyla Suudi Arabistan’a ulaşarak feribot ya da karayolu ulaşımıyla Bahreyn’e geçebilirsiniz.

Bahreyn Karayolu Ulaşımı

Ülkemizle Bahreyn arası ortalama 2800 km mesafededir. Bu yüzden Suriye, Lübnan ve Ürdün üzerinden ülkeye ulaşabilirsiniz. Ancak bu yolculuk oldukça uzun ve zorlu geçecektir. Burada bölgedeki karışıklıklar ve geçeceğiniz ülkelerin özel şartları sizi zorlayabilir.

Bahreyn’de neler yapabileceğinizi merak ediyorsanız Bahreyn Gezilecek Yerler ve Bahreyn Gece Hayatı adlı yazılarımızı okumanızı tavsiye ederim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *