Meksika’ya Nasıl Gidilir?

Meksika Güney Amerika ülkesinden biri olarak yer almaktadır. Meksika’ya uçakla gitmeniz mümkündür. Eğer uçakla gitmek istiyorsanız ancak aktarmalı olarak uçuş yapabilirsiniz. Aktarmalı uçuş yapabilmek için yakınında bulunan herhangi bir ülkeden direkt olarak uçuş yapabilirsiniz.

Meksika Uçak İle Nasıl Gidilir?

Özellikle de Amerika’dan direkt olarak Meksika’ya uçuş yapmanız mümkün olacaktır. Meksika’ya gidebilmek için aldığınız uçağınız önce Amerika’ya gidecek ve oradan da Meksika’ya gidecektir. Yolculuğunuz toplamda 18 saatlik bir uçuş mevcut olacaktır. Ayrıca Meksika ile Amerika Birleşik Devletleri arasında 30 kilometrelik bir alan mevcuttur.

Amerika vizeniz var ise Meksiko’ya otobüs ile gidebilmeniz de mümkün olacaktır. Otobüs firmalarını tercih etmek istemiyorsanız dışarıya tek çare olarak uçak kalmaktadır.

Meksika Ne Zaman Gidilir

Ekvator bölgesinde yer alan Meksika’da yaz ayları oldukça kurak ve sıcak geçmektedir. Nitekim yılın haziran ile eylül ayları arasında burada sıcak rüzgarların estiğinden dahi bahsedebiliriz. Bu nedenle bu ülkenin ziyaret edilebileceği en iyi dönemin ekim ile kasım arasında yağışların azaldığı, sıcakların düştüğü dönem olduğu söylenebilir.

Meksika’ya gideceğiniz zamana ve ulaşım aracına karar verdikten sonra gerekli yasal işlemleri tamamlamak adına Meksika Vize İstiyor Mu adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *