Makedonya’ya Nasıl Gidilir?

Makedonya’yı gezmek istiyorsanız nasıl gidebileceğinize dair önemli bilgiler vereceğiz. Makedonya’ya gitmek istiyorsanız , havayolu, demiryolu ve karayolu gibi önemli ulaşım yolları bulunmaktadır. Türk Hava Yolları ve Pegasus ile her gün Üsküp’e uçuşlar düzenlenmektedir. Eğer havayolunu tercih ederek giderseniz, ayrıca vize almanıza gerek olmaz. 90 gün süreyle vizesiz bir şekilde Üsküp’ü gezebilirsiniz.

Makedonya Otobüs İle Nasıl Gidilir?

Makedonya’ya otobüs ile gitmek istiyorsanız yol güzergahlarınızda bazı önemli güzergahlar bulunmaktadır. Bu güzergahlarda vize istenmektedir. Bulgaristan ile Yunanistan vize isteyen noktalar arasında bulunmaktadır. İstanbul Otogarından Vardar, Yadran, Alpar gibi turizmler Makedonya’ya otobüs ile sizleri götürebilecek turizmler arasındadır.

Makedonya Özel Araç İle Nasıl Gidilir?

Makedonya’ya özel araç ile gitmek istiyorsanız, yine vize isteyen noktalardan geçiş yapmak zorundasınız. Bu noktalardan geçiş yaparken vizenizin bulunması gerekmektedir. Bulgaristan ya da Yunanistan üzerinden GPS ile birlikte hızlıca Üsküp’e varabilirsiniz.

Makedonya Tren ile Nasıl Gidilir?

Makedonya’ya trenle gitmek istiyorsanız uluslararası trenleri tercih edebilirsiniz. TCDD’den bu trenlerin biletini alabilirsiniz. Trenle Makedonya’ya gideceğiniz zaman tren Bulgaristan gibi vize isteyen noktalarda duracaktır. Bu açıdan mutlaka sizin de kendinize ait bir vizenizin olması gerekmektedir. Vize alma zorunluluğunuz olduğunu unutmayın.

Tren, özel araba ve otobüs dışında uçakla eğer Üsküp’e gitmeyi düşünürseniz ayrıca vize almanıza gerek olmadan vizesiz bir şekilde transit geçiş yapmanız mümkün olacaktır. Aksi takdirde vize zorunluluğu bulunmaktadır.

Makedonya’ya gitmeye karar verdiyseniz; Makedonya Vize İstiyor Mu adlı yazımızı okuyarak vize işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *