Singapur Gece Hayatı

Singapur gece hayatı olarak dikkat çeken ülkelerden biri olmaktadır. Bu yazımızda sizlere Singapur’un gece gezebileceğiniz mekanlarından bahsedeceğiz. Singapur gündüzleri gezilip görülecek çok yerleri vardır. Harika doğası ve muhteşem yapıları ile göz dolduran Singapur’un gece de görebileceğiniz birçok yeri vardır.

Singapur özellikle de çok canlı bir gece hayatına sahiptir. Turistlerin gönülce eğlenebileceği birçok mekan olmaktadır.

Singapur Gece Kulüpleri

  • Boat Quay

Singapur ve gece hayatı denildiğinde akla ilk gelen cadde ise Boat Quay caddesi olmaktadır. Neredeyse bütün gece kulüpleri ve eğlence mekanları burada bulunur. Gece buraya turistlerin neredeyse hepsi akın etmektedir. Genellikle otellerde gece kulüpleri bulunmaktadır. Ama bununla birlikte bu bölgeye gelerek de gece kulüplerini ziyaret edebilmeniz mümkün olmaktadır. Sabahın ilk ışına kadar eğlenceler devam etmektedir. Boat Quay bölgesinde bulunan eğlence mekanları genellikle pahalı mekanlardan olmaktadır. Çünkü girişte bile giriş ücretini sizlerden almaktadırlar. Giriş ücretine ve rezervasyona öncesinden hazır olmanız gerektiğini unutmamalısınız.

Singapur’da gezmeyi düşünüyorsanız özellikle gece mekanlarına belli bir bütçe ayırmanızı öneririz. Singapur’un gece mekanlarının bu kadar ünlü olmasının nedeni ise neredeyse hepsinin çatı katında bulunmaları ve bolca manzarayla sizi baş başa bırakmalarıdır.

Bu barların çoğu Hong Kong ve Bangkok tarzı olarak hazırlanmıştır. Farklı farklı müzikler sizlere sabaha kadar eşlik etmektedir.

  • Clarke Quay

Clarke Quay da Boat Quay gibi eğlence mekanlarının bulunduğu bir bölge olmaktadır. Burada oldukça fazla gece mekanı bulunmaktadır. Singapur’un en gözde mekanları ve en can alıcı mekanlarını burada bulabilmeniz mümkün olmaktadır. Burası Singapur içerisinde kolayca ulaşabileceğiniz bölgelerden birisi olmaktadır. Burada gece kulüplerinde isterseniz dans edebilir isterseniz de barlarda farklı farklı alkolleri deneyimleyebilmeniz mümkün olmaktadır.

  • Orchard Caddesi

Singapur’un en önemli caddelerinden biri olan da Orchard Caddesi eğlence mekanlarını içerisinde barındıran caddelerden biri olmaktadır. Bu caddede eğlence mekanları ve alışveriş mekanları bulunmaktadır. Kalabalık bir caddede gezebilir ve cadde kadar kalabalık mekanları ziyaret edebilirsiniz.

Orchard Caddesinde diğer mekanlara göre daha yoğun ve daha sert partiler gerçekleşmektedir. Ayrıca burada bulunan mekanlar diğerlerine göre daha ucuz olmaktadır.

Singapur gecelerinde eğlencenin dibine vurduktan sonra Singapur Gezilecek Yerler adlı yazımızı okuyarak gündüzleri bu ülkede nereleri gezmeniz gerektiği hakkında bilgi alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *