Maldivlere Dair Bilmeniz Gereken 10 Madde

Maldivler TC vatandaşlarına vize istemiyor. Hemen uçak biletinizi alın kendinizi bu müthiş yolculuğa bırakın.

Maldivlere dair bilmeniz gereken 10 maddeyi sizler için hazırladık;

1- Tropikal iklime sahip ülke halkının %97’si Müslümanlardan oluşuyor. Thy direk uçuşlarıyla 8 saatte Maldivlerde olabiliyorsunuz. Turizm ve Balıkçılık, Maldiv ekonomisinin iki temel bileşenini oluşturuyor.

2- Bol miktarda deniz canlısına, flora ve faunaya sahip binden fazla mükemmel mercan adasına ev sahipliği yapan şirin bir adalar topluluğudur.

3- Ower Water villalar’da gözlerinizi okyanusun sonsuz maviliğine açıyorsunuz. Rüya uyandıktan sonra başlıyor anlayacağınız.

4- Sıcaklık yıl boyunca 25 derece olduğundan su oldukça sıcaktır. Daha serinlik isteyenler havuzdan faydalanabilir. Kumsalda çıplak ayakla yanmadan yürüyebilirsiniz çünkü beyaz kum gibi görünen kumsal aslında zaman ile çözünmüş mercanlardan oluşuyor.

5- Ada’da herkes ingilizce biliyor. Fakat kendi aralarında ve evlerinde Maldivlilerin kendi dili olan Dhivehi dilini konuşuyorlar.

6- Maldivler halkının çoğunu Müslümanlar oluşturduğu için ve genelde balayı için burası tercih edildiğinden mahremiyet ve özel yaşam konusunda çok hassaslar. Odalarda buna uygun tasarlanmış.

7- Deniz ürünlerinin yanı sıra oteller dünya mutfaklarına da yer veriyor. Ama buraya kadar gelmişken deniz ürünlerini tavsiye ediyorlar.

8- Adalarda karşılaşacağınız karayolu araçları sadece golf arabaları ve bisikletler.

9- Gürültüyü bastırmak için müziğe veya kulaklığa gerek yok. Okyanusa karşı hamağa yatın ve kendinizi doğanın sesine bırakın.

10- Maldivler dünyanın en önde gelen sualtı dalış merkezlerinden biridir. Şnorkelli dalış ile insanlara zararlı köpek balıkları ve daha bir çok deniz canlısını yakından görme şansını yakalamış olacaksınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *