Paraguay Nasıl Gidilir?

Paraguay, Amerika kıtasında yer aldığı için ülkemizden buraya ulaşım imkanları sınırlıdır. Ülkeye gitmek için havayolunu kullanabilirsiniz. Ancak ülkemizdeki havalimanlarından başkent Asuncion’a direkt gidilen bir uçuş yoktur. Bu yüzden Avrupa, Amerika ya da Latin Amerika üzerinden aktarma yapmanız gerekir. Genel olarak Miami ve Madrid şehirlerinden yapılan direkt uçuşlar ülkemizden Paraguay’a gidecekler için güzel bir seçim olacaktır.

Paraguay Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Paraguay’a bir seyahat düşünüyorsanız en büyük masrafınız uçak bileti olacaktır. Çünkü bu Latin Amerika ülkesi dünyanın en ucuz ülkeleri arasındadır. Sizler de bu ülkeye seyahat etmek istiyorsanız aktarma seçeneklerini inceleyerek en uygun uçak biletini bulabilirsiniz. Ayrıca ülkeye planladığınız seyahat ileri bir tarihteyse erken rezervasyon indirimlerinde de yararlanabilirsiniz. Ancak Paraguay’a giderken Amerika ya da Avrupa üzerinden transit geçiş vizesi almanız gerekebilir. Bu seçeneği de göz önüne alarak size vize gerektirmeyen bir seçenek kullanabilirsiniz. Bu sayede uçuş ücretinizin maliyeti azalabilir.

Paraguay’a Ne Zaman Gidilir?

Paraguay genel olarak yılın her anı gidilebilecek bir ülkedir. Ancak en iyi seçenek ekim ayı ile mart ayları arasında yapacağınız bir ziyaret olabilir. Çünkü bu dönemlerde yağmurlar azalır ve hava sıcaklıkları yüksek seyreder. Yani yaz ve bahar aylarında bir seyahat planlıyorsanız ülkedeki gezi noktalarını daha rahat ziyaret edebilirsiniz.

Paraguay’a ne zaman nasıl gideceğinize karar verdiyseniz, Paraguay Vize İstiyor Mu adlı yazımızı okuyarak vize işlemleri hakkında daha net bilgi alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *