Meksika Vize İstiyor Mu?

Son zamanlarda ülkemizden ciddi anlamda Meksika’ya turist akımı gerçekleşmektedir. Ülkemizden aktarmalı olarak gidebileceğiniz bu ülkenin vize isteyip istemeyeceğinden bu yazımızda bahsedeceğiz. Ulaşım ve gidilecek yerler ile ilgili ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız diğer Meksika yazılarımızı incelemenizi öneririz.

Meksika Vizesi Nasıl Alınır?

Hususi, hizmet ve umuma mahsus pasaport sahibi iseniz 30 günlük vizenizi http://inm.gob.mx/index.php/page/Inicio_Autorizacion_Electronica/tr.html adresi üzerinden alabilirsiniz. Diplomatik pasaportunuz bulunuyorsa, vize almanıza gerek yoktur. Vize işlemi oldukça kısa süre ile halledilmektedir. Elektronik vize ile ülkeye giriş yapabilirsiniz. Bu internet adresi üzerinden harçsız bir şekilde vize almanız mümkündür. 30 günden fazla vizeleriniz için Meksika Konsolosluğu’na başvurmanız önemlidir. Belgeler ile başvurduktan 3 ile 5 gün içerisinde vizeniz çıkacaktır.

Meksika Vizesi Başvuru Evrakları

Meksika vizesi için başvuru yaparken aşağıdaki belgeleri tamamlamanız gereklidir.

  • Eksiksiz olarak tamamlanmış bir Meksika Vize Başvuru Formu; bu forma başkonsolosluk internet sitesi üzerinden erişebilirsiniz.
  • Kimlik belgenisi ile pasaportun onaylı fotokopisi
  • Harç ücretlerinin ödendiğine dair makbuz

Meksika vizesi başvuru işlemlerini tamamladıktan sonra Meksika Nasıl Gidilir adlı yazımızı okuyarak ulaşım yolları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *