Filipinler Nasıl Gidilir?

Bir Asya ada ülkesi olan Filipinler ülkemizden son derece uzaktır. Bu yüzden farklı alternatifler olsa da n mantıklı ulaşım yolu havayoludur. Filipinler uçak bileti fiyatı da biraz pahalı olur. Bu yüzden Filipinler seyahatinizde en önemli kalem masraflarınızdan biri de ulaşımdır. Buraya ülkemizdeki büyük şehirlerden direkt ya da aktarmalı olarak uçuş bulabilirsiniz. Aktarmalar 1 ya da 2 tane olabilir. Direkt uçuşlar ortalama 12 saat sürer. Bu yüzden Filipinler ucuz uçak bileti almak sizi oldukça rahatlatacaktır. Özellikle Bangkok ya da Singapur üzerinden aktarmalı uçuşlara bakarsanız çok daha uygun fiyata ülkeye ulaşabilirsiniz.

Seyahatinizi 5 ya da 6 ay önceden planlamak her zaman size kazandıracaktır. Filipinler uçak bileti bu sürelerden itibaren takip edilirse uygun fiyata uçak bileti bulabilirsiniz. Ayrıca belli zamanlarda yapılan kampanyalarla %15 gibi bir indirimle uçabilirsiniz. Ülkemizden Filipinler’e gitmek için tek seçenek uçak gibi görünüyor.

Filipinler’e Ne Zaman Gidilir?

Filipinler her zaman sıcak olan bir ülkedir. Ama haziran ve kasım ayları arasında sıcak olsa da yağmurlu bir sezondur. Özellikle haziran ile eylül arasında tayfunlar yoğun olarak görülür ve ciddi sel felaketleri olur. Bu yüzden bazı dönemlerde gemi ve uçak seferleri iptal edilebilir. Bazen de yolda kaymalar olabilir ve otobüs seferleri yapılamayabilir. Ancak tayfun zamanları ülkede fiyatlar oldukça uygundur. Ülke her mevsim sıcak olduğu için ziyaret etmek için en mantıklı zaman aralık ile şubat ayları arasıdır. Bu dönemde fiyatların arttığını görebilirsiniz.

Filipinler’e gitmeye karar verdiyseniz Filipinler Gezilecek Yerler ve Filipinler Gece Hayatı adlı yazılarımıza göz gezdirmenizi tavsiye ederiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *