Malezya’ya Nasıl Gidilir?

Malezya tam anlamıyla tatil cenneti olan bir ülke. Sizler de eğer burada tatil yapmak istiyorsanız alışveriş ve gece hayatı ile birlikte muhteşem plajlarda vakit geçirmek için, vize almanıza gerek yoktur. 30 günlük yapılan tüm ziyaretleriniz için herhangi bir şekilde vize almanıza gerek yoktur. 30 günden fazla olacak olan ziyaretleriniz için de Malezya Konsolosluğu’na giderek vize almanız gerekecektir.

Malezya Uçak İle Nasıl Gidilir?

Aktarmasız bir şekilde direkt olarak Malezya’ya gitmek istiyorsanız, Türk Hava Yolları ve diğer uçak firmaları tarafından direkt olarak uçuşlarınız mümkündür. Malezya’ya direkt olarak yapılacak uçuşlar 10 ile 11 saat sürmektedir. Malezya’nın başkenti olan Kuala Lumpur’a gitmek istiyorsanız, Kuala Lumpur’a 50 kilometrelik uzaklıkta olan Sepang’da bulunan KL Uluslararası Havaalanın yanı sıra Penang, Kuching, Kota Kinabalu ve Langkawi gibi havaalanlarına da rahatlıkla gidebilirsiniz.

Malezya Tren İle Nasıl Gidilir?

Malezya’ya ülkemizden direkt olarak bir tren yolu ağı yoktur. Malezya’ya Tayland ve Singapur’dan demiryolu ile ulaşabilirsiniz. Bunun için öncelikle Tayland’a ve Singapur’a gitmeniz gerekecektir.

Malezya Kara Yolu İle Nasıl Gidilir?

Malezya’ya kara yolu ile gitmek istiyorsanız, Singapur ve Tayland’a gitmeniz gerekmektedir. Oralardan tren yolu ile ulaşım olduğu gibi karayolu ile de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Malezya’ya Deniz Yolu İle Nasıl Gidilir?

Malezya’ya deniz yolu ile gitmek istiyorsanız, Kuala Lumpur’a 50 kilometre uzaklıkta olan Klang Limanını kullanabilirsiniz.

Malezya’ya gitmeye karar verdiyseniz vize işlemleri için Malezya Vize İstiyor Mu adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *