Filipinlerde Gezilecek Yerler

Filipinler oldukça kalabalık bir ülkedir. Kalabalık, gürültülü caddeler metro istasyonları ile hayat akıp gitmektedir. Filipinler’in olumsuz yönü egzozdan kaynaklı ciddi bir hava kirliliği olmasıdır.

İşte Filipinlerde gidilmesi gereken 5 yer

1- Boracay: Kadife yumuşaklığında beyaz kumlara sahip White Beach, dünyada tek deniz kabuklarına sahip Puka Beach’ten oluşan Boracay turistler için oldukça bol aktiviteye sahip bir yer. Burada istediğiniz kadar yüzebilir renkli ve oldukça zengin su altı canlılığına sahip sularında dalış yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

2- Manila: Metro Manila Filipinler’in başkentidir. 10 milyonu aşkın insanın yaşadığı bu yerde evsizlerin oranı çok yüksek. Sokakta yaşayan insanlara sık sık rastlayabilirsiniz. Farklı kültürlerden, farklı uluslardan ve farklı ekonomik yapılardan gelen çok insan yaşamakta. Asya’nın en eski üniversitesi Santo Tomas , San Augistin Kilisesi, Rizal Park şehirde gidip görmeniz gereken yerler arasındadır.

3- Banaue: Burası Filipinlerde en çok dikkat çeken yerler arasında. Banaue pirinç tarlalarını gezmek, mükemmel manzaraya bakmak, bölgenin samimi insanlarıyla sohbet etmek olağanüstü bir deneyim yaşatıyor.

4- El Nido: Harika kıyılara, mükemmel adalara sahip bir yerdir. Bu adanın en önemli aktivitesi tekne turlarıdır. Doğası hiç bozulmamış plajlar, deniz ürünleri ve tropik meyveler yemekte cabası.

5- Cebu: Tumalog ve Kawasan şelaleleri bile bu adayı gidip görmek için yeterli. Kawasan şelaleleri turkuaz rengindedir. Bu şelalede sal kiralayıp, suyun aktığı kaynağa ilerleyip masaj yaptırabiliyorsunuz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *