Makau Nasıl Gidilir?

Çin Halk Cumhuriyetine bağlı özerk bir bölge olan Makau’ya doğrudan bir ulaşım aracıyla gitmeniz pek mümkün değildir. Nitekim ülkeye Hong Kong üzerinden aktarmalı olarak gidebilirsiniz. Hong Kong aktarmasının dışında Makau’ya gidebilmek için tek şansızın Çin üzerinden Makau’ya gitmektir. Ancak bu bölgeden Makau’ya geçişler biraz sorunlu olduğu için Hong Kong’u kullanmanızı tavsiye ederiz.

Makau’ya ulaşmak için Hong Kong üzerinden feribotla ulaşmak için 3 seçeneğiniz bulunuyor:

  • Hong Kong üzerinden Makau adasına ulaşmak için Seung Wan Macau Ferry Terminal’den feribota binmeniz gerekiyor. Buradan feribota bindiğinizde kişi başı 164 Hong Kong Doları ödemeniz gerekiyor. Bu feribot Makau ülkesine ortalama 1 saat gibi bir sürede ulaşacaktır.
  • Hong Kong’un Kowloon bölgesinden de Makau ülkesine ulaşabilirsiniz. Buradan ulaşmak için ise Tsim Sha Tsui’de bulunan China Ferry Terminal’den feribota binmeniz gerekiyor. Buradan bineceğiniz feribota ise kişi başı 164 Hong Kong Doları vermeniz gerekiyor. Buradan adaya ulaşım ise 90 dakika kadar sürebilir.
  • Hong Kong havalimanında Hong Kong gümrüğüne girmeden de Makau adasına ulaşabilirsiniz. Havalimanından gideceğiniz feribot için 180 Hong Kong Doları ödemeniz gerekiyor. Makau adasına genel olarak Turbo Jet ve Cotai Jet feribotları ulaşım sağlıyor. Ancak ulaşım ücretleri ve sefer sıklığı zaman zaman değişebiliyor. Bu yüzden şirketlerin resmi siteleri üzerinden gitmeden önce inceleme yapmak gerekiyor.

Makau’ya gittikten sonra nereleri gezebileceğinizle ilgili olarak Makau Gezilecek Yerler adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *