El Salvador Nasıl Gidilir

Orta Amerika’nın abisi olarak anılan El Salvador, tarihi, ormanları, volkanik dağları, gölleri ile mutlaka görülmesi gereken çok güzel bir ülke olmakla birlikte suç oranı çok yüksek olan bir ülkedir. Bu yüzden seyahat planı yaparken dikkat edilmesi gerekir. Peki bu güzel ülkeye Türkiye’den nasıl gidilir?

El Salvador Uçak ile Nasıl Gidilir?

El Salvador’a Türkiye’den direkt uçuş bulunmamaktadır. El Salvador’a giderken en az iki aktarmalı olarak gitmek gerekmektedir. Türkiye’den El Salvador’a gitmek için birkaç seçenek vardır. Türkiye’den direkt uçuş olmamasından sebepli, ancak Montreal, Panama City, Madrid, Los Angeles, New York, Cancun ya da Miami’den gidilebilir.

El Salvador’a ulaşmak için biletinizi son durak olarak Comalapa Uluslararası Havalimanı’ndan almak gerekmektedir. Havalimanı Ilopango şehrinde bulunmaktadır.

Aktarma yaparken dikkat edilecek hususlar;

  • El Salvador normal şartlarda Türklerden vize istememektedir ancak ABD’de Miami, Atlanta, Houston aktarmalı El Salvador’a ulaşılması durumunda ABD vizesinin bulunması gerekmektedir.
  • Diğer alternatiflerden Frankfurt aktarmalı gidilmesi durumunda transit vize gereklidir. Ya da İspanya üzerinden geçerek ABD’ye hiç girmeden ulaşım sağlanabilir.

El Salvador Yolculuk Süresi

El Salvador’a yolculuk en iyi ihtimalle 18 saat sürerken, ortalama 25 saat sürmekle bekleme

süresi ve aktarma durumlarına göre daha uzun da sürebilmektedir.

El Salvador Şehiriçi Ulaşım

El Salvador’da ulaşım otobüs ve taksi ile sağlanmaktadır. Otobüsle şehir içinde de her yere kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak turistler daha güvenli olması açısından taksiyi kullanmaktadır. Şehir içinde ulaşım gayet ekonomik olmakla, yine ekonomik bir şekilde araba kiralamanız da mümkündür.

El Salvador Ne Zaman Gidilir?

El Salvador’da Türkiye’deki gibi dört mevsim yoktur. Yağmurlu ve kuru mevsim vardır. Kuru mevsim Aralık’tan Nisan’a sürmektedir. Kuru iklim seyahate daha uygun olsa da Mayıs ve Ekim ayları arasında yağışlı mevsimde de gidilmesi sıkıntı yaratmayacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *