Arjantin’e Nasıl Gidilir?

Arjantin, Güney Amerika Kıtası içinde bulunan ve oldukça renkli olan ülkelerden biridir. Coğrafi Keşiflerin başlamasıyla İspanyol sömürgeciler tarafından keşfedilen ve “Güzel Havalar” adı takılan başkent Buenos Aires, hem Arjantin’nin hem tangonun başkentidir. Arjantin ise Latince’de gümüş anlamında kullanılır. Yani Arjantin’e İspanyalı sömürgeciler zamanında gümüş bulmak umuduyla gelmiştir.  Ülkede yaşayan insanların birçoğu İtalyan ya da İspanyol göçmenlerin torunlarıdır. Tabii bu süre içinde kaynaşan bu topluluklar çok farklı ve özgün bir kültürün ortaya çıkmasını sağlamıştır.

Amerika Kıtası üzerinden güneye doğru inerseniz havalar ısınır, hayat renklenir ve dans ritimleri daha çok hayatın içine girer. Arjantin’e gitmek için aslında pek de fazla bir seçeneğiniz yoktur. Çünkü arada okyanuslar vardır. Bu yüzden en mantıklı yolculuk uçak yolculuğu olacaktır. Ancak aylarca deniz yolculuğunu kaldırabilecek ve bu konuda kendine güvenen turistler gemi yolculuğunu da tercih edebilir.

Arjantin’e Gemi İle Nasıl Gidilir?

Arjantin ile ülkemiz arasında 13200 kilometrelik bir uzaklık vardır. Bu yolu denizde aldığınızı düşünürseniz aylarca sürecek bir yolculuk söz konusudur. Ayrıca gittiğiniz yolcu gemisi büyük ihtimalle öncelikle Amerika Birleşik Devletlerine gidecektir. Buradan sonra Arjantin’e geçmeniz gerekecektir. Bu sebeple Amerika vizesi de almanız gerekecek. Doğrudan ülkemizden Arjantin’e giden bir gemi bulmanız zordur.

Arjantin’e Hava Ulaşımı

Ülkemizden Arjantin’e direkt olarak uçuş bulunmuyor. Bu yüzden ülkemizden farklı aktarma yollarıyla Arjantin’e uçuş bulunur. Öncelikle seçeneklerden biri de Amerika üzerinden Arjantin’e gitmektir. Ancak bu durumda Amerika vizesi almanız gerekir. Bunun dışında diğer bir seçenek de İspanya üzerinden aktarmalı uçuş yapmaktır. Arjantin Hava Yollarını tercih ediyorsanız bu şirketin biraz kötü bir hizmet verdiğini ve sürekli uçuşlarının aksadığını bilmenizde fayda var. Aktarmalı uçuşlarda bekleme süresini de dahil ederek Türkiye’den Arjantin’e 24 saat ile 35 saat arasında bir uçuş süresinde ulaşabilirsiniz. Tabii bu uçuşun oldukça maliyetli bir uçuş olduğunu unutmayın. Sonuç olarak okyanuslar aşıyorsunuz. Ancak Arjantin’e başka bir ulaşım şansı bulunmuyor.

Arjantin Havalimanından Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Arjantin havalimanında yer alan gümrük kapısından çıkar çıkmaz havalimanın önünde bekleyen taksileri görebilirsiniz. Hemen kontuar çıkışında yer alan ofislerde şehir merkezine gitmek istediğinizi bildirirseniz, taksilerden biri sizi şehir merkezine kadar götürecektir. Ancak taksiciler arasında kötü niyetli insanlar olduğu için dikkatli olmanız gereklidir. Nitekim taksi ücretini havalimanında yer alan ofislerde yahut takside kredi kartıyla peşin olarak ödeyebilirsiniz. Arjantin havalimanından şehir merkezine taksiyle ulaşım ortalama 25 Dolarınıza mal olacaktır.

Arjantin’e Ne Zaman Gidilir?

Güney Yarım Kürede yer alan Arjantin’de Haziran ile Eylül ayları arası oldukça soğuk, Aralık ile Şubat ayları arasında ise kavurucu sıcaklar olur. Bu nedenle bu bölgedeki en güzel hava Ekim – Kasım yahut Mart – Nisan ayları arasında yaşanır. Bu kapsamda Arjantini ziyaret etmek isteyenlerin planlarını bahar aylarına yapmalarında fayda vardır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *