Tayland Nasıl Gidilir?

Ülkemizden oldukça uzakta yer alan ülkelere ulaşım genel olarak maliyetli ve uzun olur.  Türkiye’den Tayland’ın Bangkok ve Phuket şehirlerine direkt olarak uçuş bulabilirsiniz. Bunun yanında Ortadoğu ülkelerinin havayolu firmaları da birkaç Tayland şehrine uçuş düzenliyor. Ancak uçak dışında ülkemizde Tayland’a farklı ulaşım seçenekleri de bulunur. Bu seyahat türü sizin zamanınıza, maliyetinize ve gezi anlayışınıza göre değişebilir.

Tayland’a Uçakla Ulaşım

Ülkemizden Tayland’ın iki şehrine direkt uçuşlar bulunur. Ancak bu uçuşlar aşırı maliyetli olduğu için Ortadoğu ülkelerine ait havayolu firmalarıyla aktarmalı olarak çok daha uygun fiyata Türkiye’den Tayland’a uçabilirsiniz. Dubai, Katar, Bahreyn gibi ülkelerden aktarma yaptığınız uzun bir aktarma süresinde bu ülkeyi de gezebilirsiniz. Katar Hava Yolları uzun süreli aktarma durumunda ücretsiz olarak Doha Şehir Turu hizmeti sunuyor. Ama bu ülkeden uçacaksanız mutlaka E-vize almanız gerekiyor.

Bunun yanında önce bölgedeki diğer ülkelere uçarak da Tayland’a girebilirsiniz. Air Asia, Tiger Lion Air gibi firmalar sizlere çok uygun 50 ya da 100 dolara çok uygun biletler bulabilirsiniz. Ancak buradaki bagaj ücretinin bilet fiyatına dahil olmadığını unutmayın. Uçakla ülkemizden Tayland’a çok sayıda seçenek bulunur. Ülkemizden Tayland’a yapılan direkt uçuşlar ortalama 10 saat kadar sürüyor. Ancak aktarmalı uçuş yapıyorsanız bu süre 18 saate kadar çıkabiliyor.

Tayland’a Otobüsle Ulaşım

Ülkemizden Tayland’a yapacağınız yolculuk 6800 kilometre kadar olacaktır. bakıldığında bu yolculuk oldukça uzun sürecektir. Bu yüzden hem maliyetli hem de çok zaman alıcı olur. Ülkeye otobüsle giderken en mantıklı yol komşu ülkelere uçarak buralardan otobüsle girmektir. Tayland’a komşu olan Kamboçya ve Laos gibi ülkelerden otobüs yolculuğu ile ülkeye girebilirsiniz. Bunun için de yetkin firmalardan tüm sorularınıza cevap bulabilir ve biletinizi önceden alabilirsiniz.

Tayland Şehir İçi Ulaşım

Tayland’da özellikle havalimanından şehir merkezine otobüs ya da taksiyle gidebilirsiniz. Ülkede şehir içinde genel olarak otobüs kullanılır ve otobüsler oldukça ekonomik ulaşım araçlarıdır. Bunun yanında biraz daha rahat olmak için fazla para harcasanız da taksiyle de ulaşım sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *