El Salvador Vize İstiyor Mu?

Türkiye ile El Salvador arasındaki Vize Muafiyeti Anlaşması uyarınca, her iki ülkenin resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşları 90 güne kadar olan seyahatlerinde karşılıklı olarak vizeden muaftırlar. El Salvador’a girişte 90 günlük izin verilmektedir. Ancak her halükarda bazı hususlara dikkat etmekte fayda vardır.

El Salvador Vizesi Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  • El Salvador’a Türkiye’den doğrudan uçuş bulunmamaktadır. Burada dikkat edilmesi gereken husus aktarma yapılacak ülkenin vize isteyip istemeyeceği hususudur.
  • Seyahatin dönüş tarihi itibariyle en az 6 ay geçerliliği olan pasaporta sahip olmanız gerekmektedir.
  • Konaklama rezervasyonu, ulaşım rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası gibi seyahat evraklarına sahip olmanız gerekmektedir.
  • El Salvador gümrüğüne girişte dönüş biletinizi, ülkede ikamet edeceğiniz adres bilgilerini ve yapacağınız harcamalar için yeterli mali kaynak gösterebilmeniz gerekmektedir.

Belize veya Kosta Rika’ya giriş çıkış yaparak süreyi uzatmak da mümkündür. Bu fırsatı değerlendirmek seyahat tutkunları için çok güzel bir fırsattır.

El Salvador hakkında daha fazla ve ayrıntılı bilgi edinmek için El Salvador’a nasıl gidilir ve El Salvador gezilecek yerler yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *