Vizesiz Ülkelere Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Yapılan seyahat planlarında en önemli konu ucuz uçak biletinin nasıl alındığıdır. Bilet alımında günlerin, hatta ayların bile önemi büyüktür. Hafta içi seyahat etmek hafta sonuna oranla daha uygundur. Sabah uçuşu yerine akşam uçuşunu tercih ederek avantaj sağlayabilirsiniz.

En Uygun Uçak Bileti Pazar Günü

Özellikle yılbaşı, resmi tatiller ve yaz döneminde bilet fiyatları oldukça pahalı olur. Uygun uçak biletini satın alabilmek için sabah yerine akşam uçuşlarına rezervasyon yapmalarını öneriliyor. Uçuşunuz yurt içine olacaksa cuma günleri uçak bileti almaktan kaçının. 2018’de en pahalı yurt içi uçak bileti Cuma günleri satıldı. Pazar sabah saatleri ise ucuz uçak bileti bulmak için en ideal gün. Yurt dışına seyahat etmeyi planlıyorsanız en az 2 ay öncesinden rezervasyon yaptırarak en iyi uçuş teklifini yakalayabilirsiniz. Yurt dışına bilet almak için en doğru zaman Ocak ayı. Yapılan analizlere göre en ucuz yurt içi uçak biletleri Mart ayında satılırken, en pahalı yurt içi biletleri Ağustos ayında satılmış.

Saatlerin Önemi Büyük

Tatil planının son güne bırakılması çok kötü bir tercihtir. Bu tercih hem bütçe hem de seyahat açışından sıkıntı çıkarır. Zamanlamada günlerin hatta saatlerin bile fiyatları etkilediği bilinmektedir. Doğru plan ile fiyat ve tatil açışından güzel bir tatil yapabilirsiniz. Bayram ve tatillerde biletler hızlıca tükenir. Bu yüzden özellikle uzun tarihli bayram/resmi tatillerde biletinizi günler öncesinden almanız gerekiyor. 2018 yılında yurtiçi uçuşlarında en uygun bilet 23.00 ile 00.00 arasında, yurtdışı uçuşlarında ise en ucuz bilet 03.00 ile 04.00 arasında satıldı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *