Güney Kore Vize İstiyor Mu?

Güney Kore vize istiyor mu sorusu genellikle çok sorulan sorular arasında gelmektedir. Bu yazımızda sizlere bunun cevabını vermeye çalışacağız. Güney Kore ile ilgili diğer bilgileri merak ediyorsanız mutlaka diğer yazılarımıza da göz atmanızı öneririz.

Güney Kore Vizesi Nasıl Alınır?

Güney Kore 1973 yılında yapılan bir anlaşma neticesinde herhangi bir şekilde vize istememektedir. Karşılıklı olarak turistler vize gerektirmeden sadece pasaportlarıyla birlikte giriş yapabilmektedirler. Ama bu giriş süresinin mutlaka en fazla üç ay olması gerekir. Üç aydan fazla kalınması ya da eğitim almak için mutlaka vize başvurusu yapılması gerekecektir. Vize başvuruları için Kore Cumhuriyeti Konsolosluklarına başvuru yapabilirsiniz.

Güney Kore İle İlgili Diğer Bilgiler

Güney Kore’ye havayolu ile ulaşım yapacaksanız havayolu harç çıkış pulunu almayı unutmamalısınız. Yaklaşık 15 TL ile satılan ve havalimanlarında bulabileceğiniz harç pullarını pasaport kontrolü sırasında pasaport memurlarına vermeniz gerekecektir.

Güney Kore’de daha uzun kalacaksanız, vize işlemlerinizi konsolosluklarda ya da vize işlemleri ile ilgilenen yerlerde yapabilmeniz mümkündür.

Güney Kore vize işlemklerini tamamladıysanız Güney Kore Nasıl Gidilir adlı yazımızı okuyarak bu ülkeye nasıl gidebileceğinizi, hangi ulaşım yolları kullanmanız gerekitğini öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *