Maldivler’e Nasıl Gidilir?

Maldivler, Hindistan’ın güneyinde, Sri Lanka’nın ise batısında yer alan bir ada ülkesidir. Ada ülkesi olduğu için buraya ulaşım için seçenekler fazla çeşitli değildir. Ülkemizden Maldivlere gitmek için en hızlı ve ekonomik yol hava yolu ile gitmektir. Ülkemizde Ankara ve İstanbul’dan Maldivlerin başkenti Male şehrine direkt ya da aktarmalı olarak uçuşlar bulunur. Direkt olarak uçtuğunuzda 8 ila 9 saatte ulaşırken; aktarmalı uçuşlar yerine göre 10 ila 12 veya 20 ila 24 saat arası sürmektedir. Türkiye’den havayoluyla Maldivlere ulaşmak için Türk Hava Yolları, Emirates Havayolları, Fly Dubai Havayolları, Air Arabia Havayolları, Sri Lankan Airlines şirketlerini kullanabilirsiniz.

Türk Hava Yolları İstanbul ve Ankara’dan direkt uçuş sağlarken, İstanbul üzerinden Dubai, Doha ve Colombo aktarmalı uçuşlar bulabilirsiniz. Ancak aktarma yapacağınız ülkelerin transit geçiş vize uygulamaları hakkında bilgi edinmeniz yerinde olacaktır. İstanbul’dan ülkenin başkentine ulaşmak istediğinizde Velana Uluslararası Havalimanı’na uçarsınız.

Maldivler Uçak Bileti Fiyatları

Maldivlere uçak bileti fiyatları sezon durumu ve giriş yoğunluğuna göre değişir. Bizim için kış ayları olan zamanlar Maldivlerde sezondur. Aralık ayından Nisan’a kadar bilet fiyatları daha yüksek olacaktır.  Direkt uçuşlar istatistiklere göre daha yüksek fiyata sahipken, Maldivlere aktarmalı olarak uçarsanız çok daha uygun fiyata uçabilirsiniz. Ayrıca ucuz uçak bileti bulmayla ilgili yazılarımızı okuyarak seyahatinizi daha ekonomik hale getirebilirsiniz.

Maldivlere Ne Zaman Gidilir?

Maldivlere gidiş için yukarıda belirttiğimiz gibi en uygun aylar aralık ile nisan ayları arasıdır. Maldivler tropikal bölgede kaldığı için yılın her zamanı sıcaktır. Ancak mayıs ile kasım ayları arasında yoğun olarak yağışlar olur. Bu yüzden de bu aylar arasında yapacağınız seyahat verimli olmaz. Ancak son dönemlerde havaların değişmesiyle birlikte Maldivlerde nisan ile aralık ayı arasında da yağmur yağabiliyor. Buna ek olarak aralık sonunda Noel döneminde giderseniz çok yoğun bir akın olduğunu görürsünüz. Bu yüzden kalabalık istemeyenler bu zamanı tercih etmemelidir. Noel zamanı gidecekseniz de erken bir zamanda rezervasyon yapmalısınız. Çünkü bu dönemde otellerin hınca hınç dolu olacaktır.

Maldivlere gitmeye karar verdiyseniz, uçak biletinizi almadan evvel vize işlemlerini tamamlamak için Maldivler Vize İstiyor Mu yazımıza göz gezdirerek ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *