Sırbistan Nasıl Gidilir?

Sırbistan, bir Balkanlar ülkesidir. Ülkemiz ile arası biraz olsa da kara bağlantısı bulunur. Bu yüzden Sırbistan’a ülkemizden farklı ulaşım alternatifleri vardır. Sizler de zevkinize ve sürenize göre istediğiniz yolu tercih edebilir ve Sırbistan’a gidebilirsiniz.

Sırbistan Uçakla Ulaşım

Ülkemizden İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı vasıtasıyla Sırbistan’a direkt olarak uçabilirsiniz. Bu seferler 7 gün sıklıkla yapılmaktadır. Buradan ülkemizin seçkin firmaları uygun fiyatlı kampanyalarla uçmanızı sağlar. Ayrıca Sırbistan’a Atina aktarmalı olarak da uçabilirsiniz. Ülkemizden kalkan uçaklar ortalama 2 saat sonra başkent Belgrad’ta bulunan Nikola Tesla Havalimanı’na iner.  Burada fazla beklemeden ülkeye giriş yapabilirsiniz. Ayrıca ülkemizin tüm havalimanlarından da İstanbul aktarmalı olarak Belgrad’a uçabilirsiniz.

Sırbistan Trenle Ulaşım

Ülkemizden direkt olarak trenle Sırbistan’ın başkenti Belgrad’a ulaşabilirsiniz. Bunun için öncelikle ülkemizden tren yoluyla Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya ulaşmanız gerekiyor. TCDD İstanbul- Kapıkule- Sofya- Bükreş hattında sefer yapan Bosfor Ekspresine binerek Sofya’ya daha sonra farklı bir bilet alarak Sofya-Belgrad hattına da tren yolculuğu yapabilirsiniz. Ancak ülkemizden Bulgaristan’a giderken transit vize almanız şarttır.

Sırbistan Karayoluyla Ulaşım

Ülkemizden Sırbistan’a karayolu ile de ulaşabilirsiniz. Bunun için Bulgaristan üzerinden gitmeniz gerekiyor. Otobüs ile ulaşmak istiyorsanız İstanbul 15 Temmuz Şehitler Otogarı içinden her gün kalkan seferler bulunur. Bu şehirden Belgrad ortalama 950 km kadardır. Her dönem farklı firmalar bu hatlar arasında sefer düzenlemektedir. Bu yüzden sizler firmayı bularak Sırbistan’a yolculuk yapabilirsiniz. Bu yolculuk otobüsün durma durumuna göre 12 ile 15 saat arasında sürüyor. Sırbistan’a kendi aracınızla ulaşacaksanız mutlaka araç sigortası yaptırmanız gerekir.

Sırbistan’a hangi yol ile ne zaman gideceğinize karar verdiyseniz Sırbistan Vize İstiyor Mu adlı yazımızdan bilgi alarak sınır kapısında vize problemi yaşanmasının önüne geçebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *