Seyşeller Nasıl Gidilir?

Seyşeller, Hint Okyanusu sınırlarında olan bir Ekvator ülkesidir. Buraya ulaşım bir ada ülkesi olduğu için sınırlıdır. Bu yüzden ülkemizden Seyşeller’e ulaşım sadece hava yoluyla vardır. İstanbul’dan buraya direkt olarak uçuş bulabilirsiniz. Belli günler olan bu uçuşlarla ortalama 9 ila 10 saatlik bir yolculuk sonrası sizleri adaya ulaştıracaktır. Adaya ulaşım sadece ana ada olan Mahe’deki Victoria’nın havalimanından sağlanır. Bu havalimanı şehir merkezine 10 km uzaklıktadır ve merkeze taksiler ile toplu taşıma araçları gider.

Ayrıca diğer bir seçenek ise Seyşeller Dubai aktarmalı uçmaktır. Bu yolla ortalama %%30 daha uygun fiyata adaya uçabilirsiniz. Ancak bu işlem sırasında Dubai’den transit vize alıp almadığınızı öğrenmeniz gerekir. Dubai aktarmalı uçuşları da bekleme süresine göre 9 ila 13 saat arasında değişmektedir.

Şeysellerde Adalar Arası Ulaşım Nasıldır?

Şeysellerde adalar arası ulaşım teknelerle veya feribotlarla sağlanır. Sizler de adalara kendiniz tekne kiralayarak Hint Okyanusu’nda güzel bir deneyim yaşayabilirsiniz. Ayrıca bunun dışında ülkeyi ziyaret eden turistler gezi için helikopteri de yoğun olarak tercih ediyor. Ülkede havalimanı iki yerde olduğu için ülke içi ulaşıma bir tek Mahe ile Praslin Adaları arasında bulunuyor. Praslin Deki havalimanı uluslararası olmadığı için sadece Mahe Adası’ndan gelen uçaklara açıktır. Bu yüzden ülkeye sadece başkent Victoria üzerinden girebilir ve adalar arası isteğinize göre farklı seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Seyşeller’e Ne Zaman Gidilir?

Seyşeller tropik bölgede yer alır. Bu yüzden genel olarak sıcaklıklar yüksektir. Ancak ıslak mevsim olarak anılan dönemde uzun süre yağışlar görülür. Bu sırada ziyaret ederseniz ülkeyi gezemeyebilirsiniz. Ancak ada ülkesini gezmek için en uygun tarih haziran ayları ile kasım ayları arasıdır. Bu dönemlerde hava sıcaklığı ortalama 20 ila 25 derece arasında olur. Bu yüzden hem denize girebilir hem de gezeceğiniz yerleri sorun yaşamadan ziyaret edebilirsiniz.

Seyşellere gitmeye karar verdiyseniz vize işlemlerini tamamlamak adına Seyşeller Vize İstiyor Mu adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *