Hong Kong Gezilecek Yerler

hong kong gezilecek yerler

Yurt dışı seyahatine gidecek olan kişiler, sadece ülkelerin vize ve pasaport şartlarına değil, o ülkelerde kısa süre için de olsa nelere gidilebileceği konusunda araştırma yapmaları gerekmektedir. Bu bağlamda, ülkemiz ile vize muafiyeti konusunda anlaşması olan Hong Kong, son dönemlerde ülkemizden binlerce kişi tarafından ziyaret listesine alınmış durumdadır. Kişiler, ülkeye kolay ulaşılabiliyor olmasının yanı sıra, birçok farklı turistik bölgesi olmasından dolayı da Hong Kong ziyareti konusunda adım atmaktadır. Hong Kong gezilecek yerler konusunda ise, sadece 3 ya da 4 günlük gezilerde bile kolaylıkla ziyaret edilebilecek noktaları şu şekilde özetleyebiliriz.

  1. Victoria Zirvesi: 554 metre yüksekliğinde olan ve Hong Kong’un en yüksek noktası olarak bilinmektedir. Bölgeye gitmek isteyen kişiler, Peak Tramvayı’nı kullanarak kolay bir şekilde ulaşım sağlayabielcektir.
  2. Man Mo Tapınağı: Hong Kong’a bağlı en otantik yerlerden birisi olan bu tapınak, şehirde bulunan en eski tapınak olarak da kayıtlara geçmiştir. Birçok farklı figürün işlendiği bu tapınakta, Edebiyat Tanrısı ve Savaş Tanrısı’na yönelik işlemeler de çok fazla dikkat çekmektedir.
  3. Nathan Caddesi: Kowloon yarımadasında bulunan bu nokta, ülkenin en hareketli merkezlerinden birisi olarak da bilinmektedir. Birçok farklı mağazanın bulunduğu bu caddede özellikle alışveriş konusunda farklı alternatifler sizlere sunulmaktadır.
  4. Hong Kong Park: Şehrin gürültüsünden ve de kirli havasından biraz da olsa uzaklaşmak isteyenlerin uğrak noktası olarak bilinen Hong Kong Park, her yıl ortalama olarak 1 milyon kişi tarafından ziyaret edilmektedir.
  5. Ladies Market: Şehrin en ünlü sokak pazarları arasında yer alan bu noktada, birbirinden farklı kıyafet, takılar, hediyelik eşyalar gibi alışveriş alternatifleri bulunmaktadır.
  6. Po Lin Manastırı: Hong Kong sınırlarında yer alan Budist manastırlarından birisidir. Dünyanın en büyük Buda heykellerinin burada yer aldığı bilinmektedir.

Görüldüğü üzere, Hong Kong gezilecek yerler konusunda birçok farklı alternatif bulunmaktadır. Ziyaretiniz ne kadar kısa sürerse sürsün buradaki noktaları ortalama olarak 3 ya da 4 gün içerisinde ziyaret edebilirsiniz. Vize muafiyetinden de faydalanarak 3 aya kadar bu ülke içerisinde dilediğiniz gibi tatil yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *