Azerbaycan Gece Hayatı

azerbaycan gece hayatı

Azerbaycan’a gidecek olan gezginlerin hem çok fazla vakit geçirmek istediği hem de planlarının büyük bir kısmını yapmış olduğu Bakü kenti, her alanda gelişmişliği ile ön plana çıkmaktadır. Birçok tarihi mekanın yanı sıra doğal güzellikler ile de ön plana çıkan şehir aynı zamanda Azerbaycan gece hayatı konusunda da kendisine ilk sırada yer bulmaktadır. Bakü’de kişilerin eğlenebilmeleri adına onlarca farklı konsept ve mekan buluınmaktadır. Renkli ve eğlenceli bir gece hayatına sahip olmak isteyen kişiler, bu şehirde çok keyifli vakit geçirebilecektir. Kentte bulunan eğlence mekanlarına bakıldığı zaman özellikle Fıskiye Meydanı olarak isimlendirilmiş olan bölgede, onlarca farklı mekan ile karşı karşıya kalacaktır. Bunun yanı sıra, genellikle öğrenciler ve bu şehiri görmek için gelen turistlerin bu eğlence mekanlarına ağırlıklı olarak gittiklerini de belirtebiliriz.

Azerbaycan gece hayatı konusunda neredeyse ülkenin tüm yükünü sırtlamış olan Bakü’de, ne yazık ki eğlence sektörünün biraz pahalı olduğu bilinmektedir. Çok lüks mekanlar olmasından dolayı kişilerin bu şehirde eğlence sektörü için ciddi bir bütçe ayırması gerekmektedir. Bununla birlikte, Bakü’de bulunan eğlence mekanlarının son dönemlerde daha çok pub konseptine yöneldiği bilinmektedir. Kişiler; pub ismi verilen mekanları ziyaret ettikleri zaman günün belirli saatlerinde geçerli olan ya da harcanan belirli bir tutarın üzerine çıkıldığı zaman, doğrudan indirimlerden faydalanabilmektedir. Ayrıca, bazı mekanlara sadece girişler için de ücret ödendiği bilinmektedir. Şuan güncel fiyatlara bakıldığı zaman mekanlara giriş için en az 4 Azeri Manat’ı talep edildiği görülmektedir.

Azerbaycan gece hayatı için onlarca farklı alternatif olmasına rağmen, kişilerin tercih edebilecekleri birçok otel barı da bulunmaktadır. Konaklama sektörünün oldukça gelişmiş olduğu bu ülkede, eğlence mekanlarına giderek ciddi harcamalar yapmak istemeyen kişiler, otellerinde de çok iyi bir şekilde eğlenebilecektir. Eğlence sektöründe Bakü tarafında ciddi bir rekabet olduğundan dolayı otellerin de bar bölümlerine çok ciddi yatırımlar yaptıkları bilinmektedir. Bundan dolayı farklı alternatifleri sizler de değerlendirebilirsiniz. Gece hayatında ise ilk dikkatinizi çekecek olan durum, güneşin kaybolması ile birlikte her bir binanın farklı bir renge bürünecek olmasıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *