Katar Ucuz Uçak Bileti


Dünyanın en farklı ülkelerinden olan ve yakın zamanda yaşanan siyasi gerilim ile dikkatleri çeken Katar’a gitmek için havayolu, en iyi seçenektir. Her ne kadar karayoluyla bu ülkeye gidilebilse de yolculuğun 3 gün sürmesi insanların havayolunu tercih etmesine neden olmaktadır.

Katar ile Türkiye arasındaki ilişkilerin iyi olmasına bağlı olarak, iki ülke arasında aktarmasız ve aktarmalı seferler yapılmaktadır. Özellikle aktarmasız seçeneklerin çok fazla olması, aktarmalıların neredeyse hiç tercih edilmemesine neden olur.

Katar Ucuz Uçak Bileti Fiyatları

İki ülke arasında seyahat edecek insanlar, ucuz uçak bileti bulabilmek için yoğun çaba harcamaktadır. Bu noktada insanların öncelikle hizmet veren havayolu şirketlerini bilmesi gerekiyor. İstanbul ile Doha arasında direkt sefer yapan havayolu şirketleri; Türk Hava Yolları, Pegasus ve Qatar Airways’tir. Bunların dışındaki yabancı şirketler, direkt değil, aktarmalı seferler yapmaktadır.

Türk Hava Yolları ile Qatar Airways tarafından satılan biletlerin fiyatlarının pahalı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Qatar Airways, tek yön uçak biletini 2.200 TL seviyelerden satarken, THY ise bilet için 2.100 TL talep etmektedir. Pegasus ise biletler için sadece 570 TL talep etmektedir. Bu farkın nedeni, firmaların marka değerleri ve uçak içinde verilen hizmetlerdir. (Burada bahsedilen rakamlar ortalama olup, şirketlerin izleyecekleri politikalara göre değişebilir.)

Katar Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Yukarıda direkt seferler için talep edilen rakamlar yer almaktadır. Fakat bu rakamlar, belli sayıdaki koltuk için olup, kademeli olarak rakamların artması söz konusudur. Bundan dolayı Katar ucuz uçak bileti bulabilmek için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Ucuz uçak bileti alabilmek için erken rezervasyon, uygulanabilecek en önemli taktiktir. Eğer yolculuk yapılacağı çok önceden belli ise insanların internet üzerinden erken rezervasyon yaptırması, uygun fiyatlı biletlerin tükenmeden önce alınmasını sağlayacaktır. Çünkü bu biletlerin sayısı, her bir uçak seferinde sadece 5-10 koltuk için geçerlidir. Bundan dolayı da hızlı bir şekilde tükenmektedir.

Katar uygun fiyatlı uçak bileti için izlenecek yollardan birisi de, havayolu şirketlerinin yapmış olduğu kampanyaların izlenmesidir. Bunlar sayesinde tahmin edilenden daha düşük ücretler karşılığı bilet alınabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *