Bahreyn’de Sosyal Yaşam

Bahreyn her ne kadar bir Arap ülkesi olması ve şeriat ile yönetilen Müslüman bir ülke olsada oldukça liberal bir yönetim tarzı vardır.

Turizm ve finans sektörü dışarıdan çok fazla yabancı turisti ve iş adamlarını ülkeye çekmekte, özellikle gıda, inşaat ve hizmet sektöründe ise Türkiye, İran, Pakistan, Hindistan, Nepal, Bangladeş, Srilanka, Filipinler gibi ülkelerden işçi olarak çalışmaya gelen kişilerden oluşmaktadır.

Ülke Nüfusunun yaklaşık yarısı göçmen yada Avrupa ve Amerika’dan çalışmak için gelenlerden oluşur.

Ülke genelinde 3 tür insan profili yaşamaktadır. Birisi zengin Araplar, diğeri sömürgeci İngiliz ve Amerikalılar, diğeri ise Asya ve Orta Doğulu fakir hizmet sektörü çalışanları.

Ancak tüm bu çeşitliliğe rağmen Bahreyn’de Sosyal Yaşam oldukça kalitelidir. Herkes halinden memnun, mutluluk ve huzur içinde yaşamaktadır.

Alışveriş merkezlerinde inanılmaz güzel ve lüks kıyafetler satın alırlar ancak hiçbirisini o kıyafetler içinde göremezsiniz. Ne zaman giyiyorlar, kim görüyor orası bilinmiyor.

Özellikle Suudi Arabistan ile arasındaki kara yolu ile Arabistan’dan binlerce turist almaktadır. Arap turistler Bahreyn’i genellikle kendi ülkelerinde özgürce yapamadıkları şeyleri yapabilmek adına kullanırlar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *