Belgrad Vize İstiyor mu ?

Ekim 2010 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti ile Sırbistan Cumhuriyeti arasında imzalanan antlaşmaya göre her iki ülke arasındaki vize işlemleri kaldırılmıştır. Bu anlaşmaya göre her iki ülkenin de vatandaşları bordo pasaport ile vizesiz ülkeye giriş çıkış yapabilirler. İlk girişte 6 ay içerisinde 90 gün vizesiz kalabiliyorsunuz. Sırbistan’ a seyahat edecek Türk vatandaşlarının pasaport geçerlilik süresi 6 aydan az olmamalıdır.

Türk Vatandaşları Belgrad’a vizesiz Seyahat Edebiliyor

Vizesiz gidebileceğiniz en güzel Avrupa ve Balkan şehirlerinden biri kuşkusuz Belgrad.

Belgrad’ ın gece hayatının görkemi için sadece bir hafta sonu bile şehri ziyaret edebilirsiniz. Üstelik çok uygun fiyatlarla, konaklama, yeme içme, gezme, gece hayatı bütçenizi sarsmayacak olanaklar sunacaktır.

Son yıllarda Türkiye’den Belgrad’a seyahat edenlerin sayısındaki artış, vize gerektirmemesi, Türkiye’ye yakın oluşu, uçak biletlerinin ucuz oluşu, gezilecek yerlerin sayısının fazla olması ve gece hayatıdır.

Belgrad’a gitmek için çok sebebiniz var. Vize harçlarının yüksek oluşu ve yapılması gereken prosedürler bizim başka bir ülkeye gitme isteğimizi azaltmaktadır. Vize istemeyen Belgrad ve Sırbistan, seyahat ve eğlence için çok doğru bir seçimdir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *