Senegal Nasıl Gidilir?

Ülkemizden Senegal’e gitmek için havayolu en doğru seçenektir. Bu yüzden ülkemizden Senegal’in başkenti Dakar’a direkt olarak yapılan uçuşları kullanabilirsiniz. Her gün Türkiye-Senegal arası uçak seferi bulabilirsiniz. Buna ek olarak ülkemizden Senegal’e aktarmalı uçuşlar da yapılmaktadır. Direkt uçuşlar ortalama 7 saat sürerken aktarmalı uçuşların süresi 15 saate kadar çıkabilmektedir. Ülkemizden Senegal’e aktarmalı olarak gitmek istiyorsanız Dubai, BAE gibi Orta Doğu ülkelerinden aktarmalı olarak buraya ulaşabilirsiniz.

Senegal’e Ne Zaman Gidilir?

Bir Afrika ülkesi olan Senegal tropikal iklime sahip bir ülkedir. Bu yüzden de yılın her anı sıcaktır. Hal böyle olunca da belli dönemlerde gitmek gezerken sizi olumsuz etkileyebilir. Okyanusa kıyısı bulunan bu şirin ülkeye gidebileceğiniz en güzel zaman kasım ile şubat ayları arasıdır. Bu dönemde sıcaklıklar ortalama 25 derece olur. Bu sayede hem rahatça gezebilir hem de denize girebilirsiniz. Ayrıca dalış etkinlikleri için de şubat ve mart ayları idealdir. Temmuz ve eylül ayları arasında ise ülkede yağışlar görülür. Bu dönemlerde gittiğinizde pek rahat gezemezsiniz.

Senegal’e kasım ile mart ayları arasında gidecekseniz Sahra Çölü içinden gelen Harmattan rüzgarlarıyla getirilen toz ve kumlara karşı hazırlıklı olmalısınız. Bu durum yaşandığında rahat gezemeyebilirsiniz ve nefes darlığı gibi sorunları olan ziyaretçiler hazırlıklı gitmelidir. Ayrıca bu aylar arasında göçmen kuşlar da ülkeye uğradığı için doğal alanlarda güzel manzaralarla karşılaşabilirsiniz.

Afrika’ya Senegal’e doğru yolculuk yapmaya karar verdiyseniz, Senegal Vize İstiyor Mu adlı yazımızı okuyarak bu ülkeye giriş yapabilmek için gerekli olan vize işlemlerini halledebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *