Guatemala Gece Hayatı

Guatemala; güzel doğası, eşsiz manzaraları ile ünlüdür. Bu güzel şehirde gündüz dağlık bölgelerde dağcılık ve doğa yürüyüşü yapabilirsiniz. Volkanik dağları gezmek için turlara katılabilirsiniz. Bununla birlikte su ve balıkçılık tutkunları için birçok etkinlik bulunmakla birlikte, rüzgar sörfü yapmadan dönmemenizi öneririz. Gündüz bu ve bunlar gibi birçok etkinlik gerçekleştirdikten sonra peki Guatemala’da gece hayatı nasıldır ve ne yapılır?

Guatemala’da yıl boyunca özellikle başkent olan Guatemala City’de pek çok dans gösterisi ve konser düzenlenmektedir.

Özellikte dikkatinizi çekmek istediğimiz konu Guatemala’da bazı sokakların tehlikeli olmasıdır. Bu sebeple eğlence mekanı araştırması yapacaksanız bu konuya dikkat etmenizi öneririz.

 • Zona Viva Bölgesi

Bu tarz eğlence mekanları başta Zona Viva olarak anılan 10. Bölge, 4. Bölge ve 14. Bölgede bulunmaktadır.

 • Pasaje Rubio ve Pasaje Aycinena Caddeleri

Yukarıda saydığımız bölgeler ve eski şehirde bulunan Pasaje Rubio ve Pasaje Aycinena caddelerinde rahatlıkla eğlenebilirsiniz.

 • Edificio Paseo Plaza

Eski şehirde bulunan mekanlar daha spesifik ve karakteristik mekanlar olmakla, Edificio Paseo Plaza’da yoğunlaşan yeni mekanlar daha moderndir.

 • Shakespeare’s Pub

Burası canlı müzik eşliğinde İrlanda pub atmosferini hissedeceğiniz rahatça eğlenebileceğiniz tavsiyeye değer bir mekandır.

 • Soma Center Cultural

Shakespeare’s Pub’la benzer tarzlara sahip bu mekan da eğlenceli saatler geçirmenizi sağlayacaktır.

 • London Bar

London Bar, eğlence ve dansı sonuna kadar hissetmek isteyenlerin, daha hareketli bir gece bekleyenlerin tercih edeceği bir mekan olarak, gece hayatından beklentisi bu yönde olanlar için en iyi tavsiyelerden biridir.

 • Childrens Museum ve X-Park

Bu iki mekan da çocuklarınızla birlikte tatil yapıyorsanız gidebileceğiniz ve çocuklarınızın çok eğlenebileceği en doğru mekanlardandır.

Guatemala Festivalleri

 • Dia de Todos los Santos ve Dia de Los Mertos

Guatemala zengin bir kültürel mirasa sahip olduğundan ülkede pek çok festival de bulunmakadır. Dia de Todos los Santos ve Dia de Los Mertos ülkede ölülere adanmıştır. Her sene 1 Kasım’da düzenlenen bu festivalde mezarlıklar ziyaret edilir, iskelet kostümleri giyilip, hediyeler dağıtılmaktadır. Ülkenin geleneksek yemeklerimden fiambre de bu tarihlerde pişirilmektedir.

 • La Fiesta Nacional Indigena de Guatemala

Temmuz başında Coban’da kutlanan ve iki hafta süren bu festivalde, konserler düzenlenir, dans edilir, geleneksel kıyafetler giyilir. Geleneksel yemekler servis edilir ve el yapımı ürünler satışa sunulur. En önemli Maya festivallerinden biridir.

 • Garinagu Festivali

Ülkenin en renkli zamanı bu festivalin gerçekleştiği zamandır diyebiliriz. Karayip kıyısında Livingston’da, her yılın kasım ayının sonunda düzenlenen festivalde sokak partileri, hatta dini seremoniler düzenlenmektedir.

 • Semana Santa

Antigua kentinde, her yıl nisan ayında paskalya haftasında düzenlenir.

 • La Quema del Diablo

Şeytanın yanışı anlamına gelen bu festival, 7 Aralık tarihinde Guatemala City’de düzenlenmektedir. Bu festivalde sokaklarda müzik eşliğinde ateşler yakılır.

Guatemala Gece Hayatı Fiyatları

Orta Amerika’nın en ucuz ülkelerinden olan Guatemala’da şehrin dört bir yanında fast-food mekanları bulabilirsiniz. Ancak yerel mutfağı denemek isterseniz, pahalıdan ucuza pek çok mekan bulunmaktadır.

Guatemala’da hesabın yüzde 5-10 ‘u gibi bir tutarı bahşiş olarak bırakmak uygun olacaktır.

Guatemala’da gündüzleri nereleri gezebileceğiniz hakkında fikriniz yoksa; Guatemala’da gezilecek yerler adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *