Malezya Vize İstiyor Mu?

Malezya son zamanlarda ülkemizden yoğun bir turist akımını yaşamaktadır. Bunun en önemli nedeni hem oldukça güzel hem de oldukça ucuz yerlere sahip olmasından gelmektedir. Bu yazımızda sizlere Malezya’nın vize isteyip istemediğinden ve Malezya’ya yolculuğunuz öncesinde dikkat etmeniz gereken noktalara değineceğiz.

Sizlere sevindirici bir noktadan bahsedebiliriz. Ülkemizden eğer Malezya’ya yolculuk yapmak istiyorsanız, herhangi bir şekilde vize talebi yapmanıza gerek yoktur. Sadece pasaport ile birlikte ülkeye geçiş yapabilirsiniz. Ama bu yolculuğunuzun en fazla 30 gün kadar olması gerekmektedir. 30 günden fazla olan yolculuklarınız için Malezya Konsolosluğuna giderek oradan vize almanız gerekecektir.

Malezya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Malezya’da eğer 30 günden fazla süre ile kalmak istiyorsanız, konsolosluktan randevu almanız gerekecektir. Bazı kurumlar sizin yerinize de vize başvurusu yapabilir. Ama eğer sadece kendiniz bu başvuruyu yapmak istiyorsanız, gerekli belgeleri hazırlayarak başvuru için konsolosluğa gidebilirsiniz. Başvurunuzu yaptıktan sonra 3 ya da 5 gün içerisinde vizeniz hazır olabilir. Vizenizin sorunsuz hazırlanması için mutlaka tüm belgelerin eksiksiz olması gerekmektedir.

Malezya vize başvurusunda bulunduktan sonra Malezya’ya ulaşım yolları hakkında Malezya Nasıl Gidilir adlı yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *