Ürdün Gece Hayatı

Ürdün son zamanlarda en çok tercih edilen turistik yerlerden biri olmaktadır. Özellikle de Ürdün’ün başkenti Amman’da yapabileceğiniz birçok turistik aktivite bulunmaktadır. Ürdün’de yapacağınız turistik aktiviteleri için sitemizde yer alan diğer yazılara da göz atmanızı öneririz. Bununla birlikte nasıl vize alacağınız ve Ürdün’e nasıl gideceğiniz ile ilgili bilgi yazılarımızı okumadan gitmemenizi öneririz.

Ürdün denince akla gece hayatı gelmiyordur. Özellikle de Amman’da gece hayatı olmadığına dair önyargılarınız olabilir. Ama Amman tamamen bu önyargıları yerle bir etmektedir. Amman’da oldukça renkli, eğlenceli ve farklı gece hayatı konseptleri bulunmaktadır. Ülkede çeşitli gece kulüpleri, barlar ve nargile içebileceğiniz çeşitli nargile kafeler bulunmaktadır.

Şehrin gece hayatına yön veren yerler yine oteller olmuştur. Otellerin gece kulüpleri oldukça farklı ve eğlenceli konseptleri bir araya getirmektedir. Eğer otellerde takılmak istemiyor ve şehirde bulunan diğer gece kulüplerini gezmek istiyorsanız mutlaka öncesinde rezervasyon yaptırmalı ve girişte ücret ödemeniz gerekecektir.

Ürdün Gece Kulüpleri

Ürdün’de bulunan gece kulüplerinden şimdi sizlere bahsedeceğiz. Sizler de otelde kalmak istemiyor ve çevreyi deneyimlemek istiyorsanız sizlere önereceğimiz yerleri tercih edebilirsiniz.

  • JR Wine Experience

Şarap denemek ve farklı tatlara maruz kalmak istiyorsanız kesinlikle gece hayatı için tercih edebileceğiniz önemli mekanlar arasında JR Wine Experience’yi tercih etmelisiniz.

  • Martini Lounge

Bir martini içerek, tüm günün yorgunluğunu atmak istiyorsanız kesinlikle tercih edeceğiniz mekanlar arasında başta yer almaktadır. Martini Lounge Amman’ın gece hayatının yoğun olduğu bölgede bulunmaktadır.

  • Sekrab

Amman’ın gece hayatının yoğun bir şekilde yaşandığı bölgede yer alan Sekrab kesinlikle ziyaret edilmesi gereken gece kulüpleri arasında yer alır. Özellikle de gençler bu mekanı sık sık ziyaret etmektedirler.

  • Murphy’s Pub and Garden Restaurant

Güzel bir yemeğin tadına bakmak ister misiniz? Eğer cevabınız evet ise, hem eğlenebileceğiniz hem de çok güzel yemekler deneyimleyebileceğiniz harika bir yerden bahsedebiliriz.

  • Ghoroub

Farklı bir gece klübü deneyimlemek isteyenler kesinlikle ilk durak olarak Ghoroub’u tercih edebilirler. Farklı DJ’lerle birlikte muhteşem Arap ve Batı ezgilerini burada dinleyebilirsiniz.

Ürdün gece eğlenceniz sona erdikten sonra gündüzleri neler yapabileceğinizi Ürdün Gezilecek Yerler adlı yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *