Bolivya Gece Hayatı

Özellikle başkent La Paz bazı gezginlere göre dünyanın en iyi gece hayatı olan şehirleri arasındadır. Çok sayıda gezgin bu şehri keşfetme için can atar ve epik bir gece geçirmek adına burada daha uzun kalır. Şehirde sıcak bar ve kulüplerde doyasıya eğlenebilirsiniz. Şimdi sizlere bazı mekanları tanıtacağız.

  • Pansiyon bar

Güney Amerika’da bulunan barların birçoğu hostellerin içinde bulunur. La Paz hostel barları üst düzey bir eğlence anlayışının olduğu mekanlardır. Hepsinin ortak noktası ise benzer fikirlerde olan gezginlerle tanışmaya ve yeni arkadaşlar edinmeye açık olması.

  • Dize Nacional

Şehirde iş sonrasında içecek kültürü olan bir mekandır. Sopocachi Mahallesi eğlence bakımında ünlü bir bölgedir. İçeride paslanmış tren, uçak ve otomobillerden dönüştürülen ilginç konseptle karşılaşabilirsiniz.

  • Costiila de Adan

Şehrin gizli keşfedilmeyi bekleyen mekanları arasındadır. İçeride yoğun bir antika dekorasyonu antika yer alır. Burada çeşitli yaratıcı kokteyl ve tatlıları deneyebilirsiniz.

  • İngiliz Pub

Küçük bir ev sahipliği yapan bar turistik bölgede yer alır. Burada meşhur İngiliz yemeklerini yiyebilirsiniz. Barın en büyük artısı yeni arkadaşlar edinebileceğiniz samimi bir atmosferin olmasıdır.

  • Hallwright en

Sofistika bir mekanda küçük bir şarap barında modern ve minimalist bir dekor eşliğinde ülkenin uluslararası şaraplarını tadabilirsiniz. Ayrıca yerel üretilen ürünlerden oluşan peynir tabağı kaliteli şarapların tamamlayıcısıdır.

  • Sol y Luna

Üç katlı olan Hollanda kuruluşunda çeşitli ithal bira, kokteyl ve Avrupa yemeklerini tadabilirsiniz. Mekanda maç izleyebilir, ücretsz wifiden yararlanabilir ve iyi stoklanan kitap değişimini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Altın Klasikleri

Kulüpte sade klasikler vardır. Müziklerde 60’ların Rock müziklerinden 80’lerin dans hitlerine kadar birçok nostaljik ögeyi bulabilirsiniz. Vintage dans etmek isteyenler için ideal olan mekan dekoru ile de sizi kendine çekiyor.

  • Forum

Eski zamanların müthiş kulüplerinden biridir. Biraz pahalı bir mekan olsa da günümüzdeki Latin kültürünü yansıtan bir mekandır. Özellikle hafta sonları yoğun olarak dolu olan bir mekandır.

Bolivya gecelerinde eğlendikten sonra gündüzleri nereleri gezebileceğinize karar veremiyorsanız Bolivya Gezilecek Yerler adlı yazımızı okuyarak bilgi alabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *